PlusLiga: AZS Częstochowa vs Skra


Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian. Jako pierwszy na odstrzał poszedł Jacek Nawrocki, wymieniono go na Miguela Falascę, który jeszcze w sezonie 2011/2012 był siatkarzem Skry. Hiszpan w sztabie ma Włochów, póki co z tej współpracy wszyscy są zadowoleni. Na atak powrócił Mariusz Wlazły, więc zabrakło miejsca dla Aleksandara Atanasijevicia, za nim do Włoch poszedł także Konstantin Cupković, z którym Skra nie chciała przedłużać umowy. Z klubem od razu pożegnali się Dante Boninfante, Wytze Kooistra, Paweł Woicki i Michał Bąkiewicz. Doszli za to Andrzej Wrona i Wojciech Włodarczyk, a także Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Stephan Antiga i Samuel Tuia.

Dotychczas Skra gra nieco w kratkę, nie radząc sobie najlepiej w spotkaniach wyjazdowych. Bełchatowianie we własnej hali pokonali Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Asseco Resovię Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Na wyjazdach trafiło się zwycięstwo z Effectorem Kielce, niespodziewana porażka z Czarnymi w Radomiu oraz bardzo kiepski przegrany mecz z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. O ile mecz z beniaminkiem był sporą niespodzianką, spotkanie z Zaksą mogło być wkalkulowane w ryzyko. W końcu bełchatowianie przebudzili się w meczu wyjazdowym, pokonując Lotos Trefl Gdańsk w trzech setach i przede wszystkim, do ośmiu wygrywając drugą partię. Świetnie grał Mariusz Wlazły, a pełny mecz rozegrał Facundo Conte, pokazując ułamek tego, na co go stać. Skra poradziła sobie potem jeszcze z bielskim BBTS-em, AZS-em PW i awansowała do kolejnej rundy Pucharu CEV.

AZS Częstochowa zajmuje aktualnie 10. miejsce, mając na koncie trzy zwycięstwa: jedno za dwa punkty i dwa za trzy punkty. Najbardziej wartościowe zwycięstwa częstochowian, to wygrane z Lotosem Treflem Gdańsk i Indykpolem AZS Olsztyn. Aktualnie jednak drużyna spod Jasnej Góry zmaga się z problemami kadrowymi, bo choć do gry zdolny jest już Miłosz Hebda, brak m.in. Janusza czy Bąkiewicza.

Mecze Skry z Częstochową zawsze przynoszą dużo emocji, w zespole spod Jasnej Góry występują zawodnicy wypożyczeni przez Skrę lub np. tacy, którzy z pomocy, choćby lekarskiej, tego klubu korzystają. Faworytami są bełchatowianie, którzy od miesiąca nie stracili seta. Teraz seta mogą stracić, ale na więcej nie ma co liczyć.

Nasz typ:powyżej 135.5 punktów @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!