PlusLiga: AZS Olsztyn vs Jastrzębski


Jastrzębski Węgiel przez chwilę był liderem PlusLigi, ale ostatecznie zanotował kilka wpadek i osunął się na miejsce poza podium, choć aktualnie z pewnością jest lepszą drużyną od Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Jastrzębia jest ostatnio świetnie dysponowana, udało jej się awansować do Final Four Ligi Mistrzów po dwumeczu z Asseco Resovią Rzeszów.

Aktualnie najlepszym przyjmującym w lidze jest Michał Kubiak, jego dynamiczność i świetne czytanie gry rywali, przynosi skutek.

Indykpol AZS Olsztyn to drużyna, która gra dużo powyżej oczekiwań w tym sezonie. Skład jest solidny, ale brak mu wielkich gwiazd, co jednak sprawiło, że zespół jest zgrany i skłonny do dobrej gry.

Tak było właśnie w pierwszej części sezonu. Pokonanie Zaksy Kędzierzyn Koźle i Jastrzębskiego Wegla z pewnością było niespodzianką. Z PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów olsztynianie powalczyli, choć punktów nie urwali. Drużyna ta grała naprawdę fajną i dobrą siatkówkę. Po świątecznej przerwie wszystko się zmieniło.

Olsztynianie szukają właściwego rytmu, ale ciężko im go odnaleźć, ich gra jest zupełnie bez pomysłu, jakby przerwa wpłynęła na nich demobilizująco. Lepszym meczem było starcie z Lotosem Treflem Gdańsk, wtedy Indykpol zagrał już niemal tak jak w I rundzie. Znowu ostatni mecz z Częstochową to gra szarpana i bez polotu, ale to na rywali wystarczyło, podobnie było w kolejnym spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała. Otrzeźwienie nadeszło po zwycięstwie z Czarnymi, później we własnej hali olsztynianie urwali punkt Resovii, by w kolejnym meczu polec z Transferem Bydgoszcz.

Indyk pol faworytem nie jest (@3.20), ale pokazywał już w tym sezonie, że stać go na niespodzianki, m.in. pokonując Jastrzębski Węgiel w ich hali. Olsztynianie zagrają jednak bez Piotra Haina na środku, może więc być o niespodziankę ciężej i doprowadzenie przynajmniej do tie breaka (@2.20).

Jastrzębianie pozostają faworytami (@1.30), co więcej bukmacherzy nie przewidują w tym meczu więcej niż czterech setów (@1.60).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!