PlusLiga: Czarni vs Indykpol


Cerrad Czarni Radom to beniaminek, który do PlusLigi dostał się dzięki temu, że w ostatniej chwili ligę powiększono. Do składu zatrudniono Wytze Kooistrę, który spełnia oczekiwania, ale nie zawsze gra pierwsze skrzypce.

Z pewnością zwycięstwo z PGE Skrą Bełchatów i później ogrywanie kolejnych drużyn (choć niekoniecznie z czołówki)  nie było spodziewane przed sezonem.

Radomianie aktualnie są pokłóceni ze swoimi kibicami, którzy podczas meczów po prostu milczą. Ich doping zawsze pomagał drużynie, a może raczej przeszkadzał rywalom? Siatkarze obrazili się za kilka słów i gestów.

Czarni mają chwilowo kłopoty kadrowe, kontuzjowanych jest trzech zawodników, ale na 100% nie wystąpi tylko Jozef Piovarci, reszta siatkarzy ma mniejsze problemy.

Indykpol AZS Olsztyn to drużyna, która gra dużo powyżej oczekiwań w tym sezonie. Skład jest solidny, ale brak mu wielkich gwiazd, co jednak sprawiło, że zespół jest zgrany i skłonny do dobrej gry.

Tak było właśnie w pierwszej części sezonu. Pokonanie Zaksy Kędzierzyn Koźle i Jastrzębskiego Wegla z pewnością było niespodzianką. Z PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów olsztynianie powalczyli, choć punktów nie urwali. Drużyna ta grała naprawdę fajną i dobrą siatkówkę. Po świątecznej przerwie wszystko się zmieniło.

Olsztynianie szukają właściwego rytmu, ale ciężko im go odnaleźć, ich gra jest zupełnie bez pomysłu, jakby przerwa wpłynęła na nich demobilizująco. Lepszym meczem było starcie z Lotosem Treflem Gdańsk, wtedy Indykpol zagrał już niemal tak jak w I rundzie. Znowu ostatni mecz z Częstochową to gra szarpana i bez polotu, ale to na rywali wystarczyło, podobnie było w kolejnym spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała.

Pomimo osłabienia, we własnej hali faworytami są radomianie (@1.72), a dużo tak naprawdę może zależeć od formy przyjezdnych. To, co zaprezentowali ostatnio z dwoma najsłabszymi drużynami PlusLigi, nie pozwala mieć zbyt dużych nadziei na łatwe zwycięstwo (@2.00). Na papierze mecz wydaje się, że może być wyrównany - tu jednak wiele zależy od tego, kto z Czarnych zagra oraz od dyspozycji Indykpolu, w spotkaniu będzie więc poniżej 188 punktów (@1.72).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!