PlusLiga: Czarni vs Jastrzębski


Cerrad Czarni Radom dość niespodziewanie wszedł do PlusLigi, którą ostatecznie otwarto, dzięki czemu właśnie radomianie i BBTS Bielsko-Biała mogli wejść do najlepszych. Zespół nagle musiał zostać dostosowany do wymogów PlusLigi, no i przede wszystkim odpowiednio się wzmocnić, bez dwóch zdań to ten mocniejszy z beniaminków. O sile drużyny decyduje przede wszystkim Wytze Kooistra, który w poprzednim sezonie nie mógł się wykazać w 100% przy Jacku Nawrockim w PGE Skrze Bełchatów, jest także Bartłomiej Neroj.

Czarni są mocni przede wszystkim u siebie, gdzie dość mała hala, ale także głośni kibice, znacznie wspierający zespół. Zwycięstwo u siebie ze Skrą, a w następnie porażka z Effecorem Kielce pokazują, że to mimo wszystko drużyna nierówna i do tego gorzej spisująca się na wyjazdach.

Jastrzębski Węgiel po szóstej kolejce został liderem PlusLigi. Zaledwie jedna porażka i to dość nieoczekiwana z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a przy tym zwycięstwo z Asseco Resovią Rzeszów doprowadziły zespół na czoło tabeli. Michał Łasko póki co dzieli i rządzi na swojej pozycji, nie tylko w statystykach. Damian Wojtaszek dobrze radzi sobie na libero, a ostatnio MVP został Michał Kubiak, nieźle sprawuje się także sprowadzony Alen Pajenk. Wygląda to tak, jakby Jastrzębski był drużyną kompletną, ale nie okazał się drużyną nie do pokonania.

W sobotnim starciu z PGE Skrą Bełchatów jastrzębianie poza pierwszym setem obnażyli swoje słabości. U rywali zawiodło przyjęcie, natomiast Michał Łasko i Krzysztof Gierczyński z zagrywką i w ataku robili, co chcieli. Rundę wcześniej jastrzębianie w meczu zanotowali aż 20 bloków, to bardzo ważny element ich gry.

Jastrzębianie są niemal murowanymi faworytami, ale trudna hala w Radomiu zaskakiwała już wiele drużyn, nie tylko w tym sezonie, ale także w przeszłości. Po porażce w Bełchatowie, kolejne potknięcie nie jest mile widziane.

Nasz typ: Jastrzębski Węgiel z handicapem -1.5 seta @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!