PlusLiga: Dawid vs Goliat, czyli Skra w Bielsku


BBTS zdecydowanie odstaje od reszty PlusLigi. Po wzmocnieniu się Transferu Bydgoszcz o Carsona Clarka czy Vitala Heyena, bielszczanie mogą się równać jedynie do AZS-u Częstochowa, z którym ostatnio jednak przegrali.

Liderem drużyny jest Jose Luis Gonzalez i co ciekawe - jeśli ma swój dobry dzień, to spokojnie może zagrozić rywalom, ale nie na poziomie PGE Skry. Zawodnik ten bywa wspierany przez swoich kolegów, ale z tym bywa różnie.

Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian.

Skra 2013 rok zakończyła na fotelu lidera, ale mając na koncie rozegrane jedno więcej spotkanie niż restza czołówki. 4 stycznia bełchatowianie w meczu charytatywnym pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle i w tym spotkaniu brakowało już Nicolasa Uriarte, zastąpił go Aleksa Brdjović i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Podobnie bylo w Olsztynie, a także u siebie z Radomiem.

Niestety słabszy moment przyszedł w starciu na Podpromiu z Resovią. Serb był niedokładny i przede wszystkim mocno zestresowany, na szczęście dla zespołu - Argentyńczyk wraca do sprawności i w meczu z Zaksą zagrał już na swoim poziomie. Trener po zdobyciu 20 punktów przez bełchatowian wprowadzał na boisko Serba.

Świetny mecz rozegrała PGE Skra z Jastrzębskim Węglem, choć przegrany w tie breaku. Dwa pierwsze sety bełchatowianie przespali, ale później uaktywnił się Stephan Antiga i pociągnął swój zespół do lepszej gry.

Dwa ostatnie mecze bełchatowian to ładne zwycięstwo nad Transferem Bydgoszcz oraz VfB Friedrichshafen. Szczególnie wygrana z Niemcami może napawać optymizmem, choć styl pozostawiał wiele do życzenia. Do gry nie jest zdolny Daniel Pliński oraz najprawdopodobniej Wojciech Włodarczyk.

Małe ubytki kadrowe w Bełchatowie są niczym wobec zmiany trenera w Bielsku. Czy nowy trener w debiucie coś ugra? Mało prawdopodobne.

PGE Skra jest niemal murowanym kandydatem do zwycięstwa w tym meczu w trzech setach (@1.72). W spotkaniu nie powinno paść więcej niż 135 punktów, BBTS po prostu nie ma czym zagrozić (@2.40).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!