PlusLiga: Effector vs Resovia


Asseco Resovia Rzeszów po poprzednim sezonie postanowiła nie dokonywać zbyt wielu zmian, jakby nie chcąc wymieniać mistrzowskiego składu. Przez jakiś czas występy mistrza Polski były bardzo pozytywne, świetna gra z Knack Roeselare w Lidze Mistrzów i awans do Final Six, a także pokonanie PGE Skry Bełchatów 3:0 we własnej hali.

Negatywny akcent po wszystkich świetnych występach powstał niespodziewanie w WarszawieRzeszowianie na Podpromiu nie chcą pozwolić rywalom na zwycięstwo, ale może pozwolą nawiązać walkę Effectorowi?. Trener Andrzej Kowal pozwolił odpocząć Oliegowi Achremowi i nie było go nawet w dwunastce meczowej. Po tych wszystkich zapewnieniach, że Resovia ma dwie równe szóstki, nie powinno być to problemem. Okazało się, że blok AZS PW był zbyt dobrze ustawiony, a ich waleczności nie dało się opanować.

Gra Resovii od tej pory nieco siadła, kontuzji doznał Krzysztof Ignaczak, jakiś czas sprawny nie był Dawid Konarski. Mistrz Polski przegrał rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem. W lidze również nie szło - bo porażka z ZAKSĄ nieco skomplikowała sprawę tabeli po sezonie zasadniczym, ale ostatecznie rzeszowianie wybronili się i zakończyli na fotelu lidera.

Effector Kielce miał szansę na grę w fazie play-off, musiał jednak pokonać Skrę, najlepiej za trzy punkty. W tym sezonie w polskiej lidze jeszcze nikt nie wygrał w Hali Energia. Po meczu pucharowymi Miguel Falasca pozwolił odpocząć niektórym swoim zawodnikom, bo już od soboty zaczęły się play offy, w których Skra zagra z AZS Politechniką Warszawską. Tak też się stało! Chory był Mariusz Wlazły, kontuzjowany Andrzej Wrona i ostatecznie rezerwy zostały pokonane w tie breaku. Pomógł w tym również wynik w Bydgoszczy.

Effector w sobotę uległ Resovii w trzech setach, zupełnie nie grając tak dobrze, jak ze Skrą w ostatniej kolejce. Dwa pierwsze spotkania z rzeszowianami to porażki w trzech setach, podobny wynik padł z PGE Skrą podczas Pucharu Polski. Resovia tam poniosła blamaż, bo przegrała w półfinale do zera z Jastrzębskim Węglem.

Resovia wygra w trzech setach (@1.80), a w spotkaniu padnie poniżej 185 punktów (@1.35).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!