PlusLiga: Jastrzębski vs AZS PW


Jastrzębski Węgiel po szóstej kolejce został liderem PlusLigi. Zaledwie jedna porażka i to dość nieoczekiwana z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a przy tym zwycięstwo z Asseco Resovią Rzeszów doprowadziły zespół na czoło tabeli. Michał Łasko póki co dzieli i rządzi na swojej pozycji, nie tylko w statystykach. Damian Wojtaszek dobrze radzi sobie na libero, a ostatnio MVP został Michał Kubiak, nieźle sprawuje się także sprowadzony Alen Pajenk. Wygląda to tak, jakby Jastrzębski był drużyną kompletną, ale nie okazał się drużyną nie do pokonania.

W sobotnim starciu z PGE Skrą Bełchatów jastrzębianie poza pierwszym setem obnażyli swoje słabości. U rywali zawiodło przyjęcie, natomiast Michał Łasko i Krzysztof Gierczyński z zagrywką i w ataku robili, co chcieli. Rundę wcześniej jastrzębianie w meczu zanotowali aż 20 bloków, to bardzo ważny element ich gry.

AZS Politechnika Warszawska od lat ma problemy finansowe, zawodnicy już nawet żartują sobie na ten temat, ale tylko ci, którzy ze stołecznego klubu odeszli. Aktualnym zawodnikom z pewnością nie jest do śmiechu. Z zespołem z poprzedniego sezonu, który zajął bardzo wysokie 6. miejsce pożegnali się ci najlepsi: Maciej Zajder i Krzysztof Wierzbowski. Na pokładzie został doświadczony Marcin Nowak, dzięki czemu drużyna to mieszanka młodości i właśnie tego doświadczenia z ramienia kapitana.

Inżynierowie wygrali pierwszy mecz z Effectorem Kielce, później jeszcze z AZS-em Częstochowa i ich gra stanęła, było gorzej niż fatalnie. Młody Artur Szalpuk nie mógł wziąć na barki kolejnych zwycięstw, trener Jakub Bednaruk nie znalazł jeszcze recepty na wyżej notowanych rywali, jak to miało miejsce przed rokiem. Politechnika urwała seta Resovii, a w czwartek miała okazję grać z Fenerbahce, czyli drużyną Daniela Castellaniego na wyjeździe. Warszawiacy urwali seta, pokazując niezłą grę, ale w trzech pozostałych wyraźnie odstawali od ekipy z Fontelesem na czele.

Jastrzębianie przegrali ze Skrą, z Czarnymi i Politechnika jest idealnym rywalem, by odbić się po dwóch kolejnychc niepowodzeniach.

Nasz typ: JW z handicapem -2.5 seta @1.60

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!