PlusLiga: Lotos - Resovia


W meczu kończącym pierwszą rundę spotkań siatkarskiej PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk podejmie na własnym parkiecie mistrza Polski – Asseco Resovię Rzeszów.

Obie drużyny początkowej fazy sezonu z całą pewnością do udanych zaliczyć nie mogą. Dodatkowo podopiecznych trenera Dariusza Luksa nie rozpieszczał terminarz. Już na starcie musieli mierzyć się kolejno ze Skrą, ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem. Siatkarze z Pomorza nie ugrali w tych meczach nawet seta. Wcale nie lepiej dzieje się w zespole z Rzeszowa. Mimo zwycięstwa w prestiżowym pojedynku ze Skrą w 2. kolejce podopieczni Andrzeja Kowala grają znacznie poniżej oczekiwań, plasując się po 8 seriach spotkań zaledwie na 6 miejscu w ligowej tabeli. Czarę goryczy przelała przegrana na własnym terenie (mimo prowadzenia 2-0 w setach) z czerwoną latarnią ligi – AZS-em Częstochowa. Dla Akademików było to jak dotychczas jedyne zwycięstwo.

Wydaje się jednak, że powoli wszystko wraca w ekipie z Podkarpacia na właściwe tory. Dwa ostatnie pewne wygrane bez straty seta mecze (w tym z rewelacją rozgrywek – Politechniką Warszawską) mogą napawać optymizmem. Mistrzowie Polski spotkaniem z Lotosem rozpoczynają swój wyjazdowy maraton. Zagrają kolejno: w Olsztynie, Zalău oraz Bełchatowie. Na Podpromie powrócą dopiero 12 grudnia na spotkanie z Arago de Sete.

Biorąc pod uwagę wymagający terminarz, Resovia z pewnością będzie chciała zakończyć mecz w Gdańsku jak najszybciej, oszczędzając siły na kolejne pojedynki. Dodatkowym atutem gości będzie powracający do wysokiej formy Nikola Kovacević. Wydaje się, iż Serb na dobre zadomowił się w wyjściowej szóstce i wydatnie przyczynia się do poprawy jakości ataku bazującego dotychczas głównie na Zbigniewie Bartmanie. Wygląda na to, iż zdecydowany faworyt w dzisiejszym spotkaniu pewnie sięgnie po pełną pulę. Grzegorz Łomacz i spółka musieliby wznieść się na wyżyny, aby nawiązać równorzędną walkę. Nic na to jednak nie wskazuje.

Nasz typ: Resovia z handicapem -1.5 seta @1.42

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!