PlusLiga: Lotos vs Czarni


Lotos Trefl Gdańsk zajął 8. miejsce w poprzednim sezonie, a celem było właśnie wejście do fazy play-off. Ogólnie nikt nie chce zapeszać, robić sobie zbyt dużych nadziei i mówi się, że celem jest poprawa względem poprzedniego sezonu, a więc miejsce 7. W zespole zmienił się przede wszystkim trener. Dariusza Luksa zmienił uznany Radosław Panas i dzięki temu do Trójmiasta przeszedł Krzysztof Wierzbowski, którego skusiło właśnie nazwisko trenera. Do Lotosu przyszedł także Marcin Zajder z AZS Politechniki Warszawskiej, a także Jakub Jarosz, powracający z Włoch. Etatowy atakujący reprezentacji Polski ma być gwiazdą drużyny, choć trener Panas twierdzi, że gwiazdami są wszyscy. W składzie pozostał Grzegorz Łomacz, więc drużyna, przynajmniej na papierze, prezentuje się całkiem solidnie. Lotos Trefl Gdańsk miał spore szanse na zostanie czarnym koniem PlusLigi.

Zawodnicy i zarząd klubu bardzo zachowawczo wypowiadali się na temat ewentualnej walki o wyższe cele i może dobrze się stało, bo choć zespół na pewno ma aspiracje, póki co nie do końca udowadnia swoją klasę na boisku.

Cerrad Czarni Radom dość niespodziewanie wszedł do PlusLigi, którą ostatecznie otwarto, dzięki czemu właśnie radomianie i BBTS Bielsko-Biała mogli wejść do najlepszych. Zespół nagle musiał zostać dostosowany do wymogów PlusLigi, no i przede wszystkim odpowiednio się wzmocnić, bez dwóch zdań to ten mocniejszy z beniaminków. O sile drużyny decyduje przede wszystkim Wytze Kooistra, który w poprzednim sezonie nie mógł się wykazać w 100% przy Jacku Nawrockim w PGE Skrze Bełchatów, jest także Bartłomiej Neroj.

Czarni są mocni przede wszystkim u siebie, gdzie dość mała hala, ale także głośni kibice, znacznie wspierający zespół. Zwycięstwo u siebie ze Skrą, a w ostatniej kolejce porażka z Effecorem Kielce pokazują, że to mimo wszystko drużyna nierówna i do tego gorzej spisująca się na wyjazdach.


Nasz typ: zwycięstwo Lotosu @1.30

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!