PlusLiga: PGE Skra vs ZAKSA


PGE Skra Bełchatów to zespół, który w ostatnich latach dzielił i rządził na polskich parkietach, czasami wydawało się, że drużyna jest tak silna, że z góry można by było przyznać jej mistrzostwo, by mogła skupić się na grze w pucharach.

Rok temu po raz pierwszy od dawna - nie udało się, Asseco Resovia Rzeszów pokonała Skrę w finałach, na trzecim stopniu znalazła się właśnie ZAKSA. Oba zespoły po wakacyjnej przerwie znacznie odświeżyły swoje składy.

Skra w nowym sezonie gra bez Kurka, Falaski i Możdżonka, który przeszedł właśnie do Kędzierzyna Koźla. Do zespołu dołączyli m.in. Atanasijević, Vincić, którzy już teraz świadczą o sile zespołu. Do ZAKSY przyszedł Łukasz Wiśniewski oraz Felipe Fonteles. Właściwie obie drużyny zajmują się teraz dogrywaniem składu i ogrywaniem na parkietach.

Mimo wszystko lepiej radzi sobie Skra, bo bełchatowianie wywalczyli w Dausze brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata. W środę łatwo pokonali Fenerbahce w Lidze Mistrzów i właściwie... ewidentnie są na fali. Rozegrał się już porządnie Aleksander Atanasijević, o którym Mariusz Wlazły mówi, że będzie najlepszym atakującym na swiecie. W końcu trener Jacek Nawrocki w Atlas Arenie postawił na Kooistrę, a nie Kłosa w wyjściowym składzie i wyszło mu to na dobre, oby podtrzymał tą decyzję, bo na razie Holender spisuje się bardzo dobrze.

ZAKSA rozegrała o jeden mecz więcej w PlusLidze, na razie tylko jeden trudniejszy - z Resovią, wygrany zresztą do jednego. Najlepiej zapunktowali Rouzier i Fonteles, a imponujący procent pozytywnego przyjęcia miał Piotr Gacek.

Sam trener Nawrocki mówi, że indywidualności ZAKSA ma najlepsze w lidze. Największe oczekiwania są wobec trenera przyjeznych - Castellaniego, który przecież w przeszłości trenował Skrę... jego zastępcą jest Sebastian Świderski, wydaje się, że to sztan doskonały.

Niemożliwym jest, by był to łatwy mecz, dla którejkolwiek z drużyn.

Nasz typ: w meczu pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle zostanie rozegranych więcej niż 185.5 punktów.


Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln w Unibet!