PlusLiga: PGE Skry mecz o nic


Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian.

Skra 2013 rok zakończyła na fotelu lidera, ale mając na koncie rozegrane jedno więcej spotkanie niż restza czołówki. 4 stycznia bełchatowianie w meczu charytatywnym pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle i w tym spotkaniu brakowało już Nicolasa Uriarte, zastąpił go Aleksa Brdjović i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Podobnie bylo w Olsztynie, a także u siebie z Radomiem.

Niestety słabszy moment przyszedł w starciu na Podpromiu z Resovią. Serb był niedokładny i przede wszystkim mocno zestresowany, na szczęście dla zespołu - Argentyńczyk wraca do sprawności i w meczu z Zaksą zagrał już na swoim poziomie. Trener po zdobyciu 20 punktów przez bełchatowian wprowadzał na boisko Serba.

W fazie Challenge Pucharu CEV bełchatowianie mierzyli się z VFB Friedrichshafen, które grało w Lidze Mistrzów m.in. z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (która Niemców pokonała dwukrotnie po tie breakach). Polski zespół zajął w grupie czwarte miejsce, a niemiecka drużyna trzecie, dzięki czemu nie odpadła z europejskich pucharów całkowicie, ale "spadła" do Ligi Mistrzów. Ostatecznie PGE Skra przegrała z Guberniją Niżny Nowogrod w półfinale po dwóch tie breakach.

Effector Kielce wciąż ma szansę na grę w fazie play-off, musi jednak pokonać Skrę, najlepiej za trzy punkty. W tym sezonie w polskiej lidze jeszcze nikt nie wygrał w Hali Energia. Po meczu pucharowymi Miguel Falasca może pozwolić odpocząć niektórym swoim zawodnikom, bo już od soboty zaczynają się play offy, w których Skra zagra z AZS Politechniką Warszawską. 

Wiadomo, że nie na każdej pozycji w Skrze jest zmiennik, ewentualnie możliwa jest gra na trzech rozgrywających, ale wtedy znów nie wszyscy odpoczną. Czego gospodarze nie wymyślą, są faworytami (@1.55), a mimo wszystko ciężko tu też mówić o podkładaniu się, bo o play offy walczy inny klub partnerski PGE Skry. 

Effector Kielce może powalczyć, wygrać dwa sety (@1.72), ale zdaje się, że w meczu nie padnie więcej niż 185.5 punktów (@1.85)

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!