PlusLiga: Play-offy czas zacząć!


Jastrzębski Węgiel przez chwilę był liderem PlusLigi, ale ostatecznie zanotował kilka wpadek i osunął się na miejsce poza podium, choć aktualnie z pewnością jest lepszą drużyną od Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Jastrzębia jest ostatnio świetnie dysponowana, udało jej się awansować do Final Six Ligi Mistrzów po dwumeczu z Tours.

Aktualnie najlepszym przyjmującym w lidze jest Michał Kubiak, jego dynamiczność i świetne czytanie gry rywali, przynosi skutek. 

Jastrzębianie zagrali w 1/6 Ligi Mistrzów z Asseco Resovią Rzeszów. Jastrzębianie we własnej hali wygrali 3:0, zabrakło wtedy Krzysztofa Ignaczaka, a w rewanżu oprócz libero nie zagrał także Dawid Konarski i Jochen Schoeps pozostał bez dobrego zmiennika.

Jastrzębski Węgiel ligę zakończył na 3. miejscu, wyprzedzając o punkt ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. 

Cerrad Czarni Radom to beniaminek, który do PlusLigi dostał się dzięki temu, że w ostatniej chwili ligę powiększono. Do składu zatrudniono Wytze Kooistrę, który spełnia oczekiwania, ale nie zawsze gra pierwsze skrzypce.

Z pewnością zwycięstwo z PGE Skrą Bełchatów i później ogrywanie kolejnych drużyn (choć niekoniecznie z czołówki)  nie było spodziewane przed sezonem.

Radomianie aktualnie są pokłóceni ze swoimi kibicami, którzy podczas meczów po prostu milczą. Ich doping zawsze pomagał drużynie, a może raczej przeszkadzał rywalom? Siatkarze obrazili się za kilka słów i gestów. Czarni mieli chwilowo kłopoty kadrowe, kontuzjowanych było trzech zawodników, troszkę wtedy ich gra opadła. 

Jastrzębianie są niemal murowanymi faworytami tego meczu (@1.07), jednakże ostatnio notowali nieco słabsze występy, pomimo tego, że udawało im się wygrywać. Czarni po ostatnim blamażu w Rzeszowie postarają się nieco odkuć, powinni wywalczyć choćby seta (@1.90).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!