PlusLiga: Resovia - Skra, walka gigantów


Termin meczu może wydawać się dość dziwny - niemal środek tygodnia, ledwie dwa dni od meczu Skry, trzy dni od meczu Resovii w ramach I kolejki. Pozostałe drużyny zagrają dopiero w weekend. Powodem takiej zmiany są Klubowe Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w Dausze w dniach 13-19 października, a wystąpi w nich właśnie drużyna PGE Skra Bełchatów.

Obie drużyny zagrały ze sobą w Częstochowie podczas Superpucharu Polski, zwyciężyli bełchatowianie w trzech setach.

Do wtorkowego meczu trener Resovii może już wystawić niemal wszystkich siatkarzy. Olieg Achrem i Nikola Kovacević są już zdrowi, jedynie Piotr Nowakowski wciąż leczy uraz. Jochen Schöps, Kovacević oraz reprezentant Polski - Zbigniew Bartman zasilili szeregi Asseco Resovii, odszedł Georg Grozer, najlepszy zawodnik minionego sezonu.

Z PGE Skry Bełchatów odeszli: Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek i Miguel Falasca. Pojawiły się głosy, że w tym sezonie wicemistrz kraju ma słabszy skład, ale nie oznacza to, że nie jest faworytem do zdobycia mistrzostwa. W drużynie pozostali Mariusz Wlazły, Daniel Pliński czy Michał Winiarski. Latem szeregi zespołu zasilili Dejan Vincić i Yosleyder Cala. Drużyna z Bełchatowa zwyciężyła w Memoriale Zdzisława Ambroziaka, który był rozgrywany pod koniec września w warszawskiej Arenie Ursynów, a Winiarski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Trener Jacek Nawrocki eksperymentuje, Wlazły występuje na pozycji przyjmującego, co na razie przynosi dobre efekty.

W I kolejce obie drużyny miały słabszych rywali. Asseco Resovia Rzeszów wygała 3:0 z Indykpolem AZS Olsztyn. Najlepiej punktował Bartman, ale także Wojciech Grzyb (dzięki niemu trener oraz kibice nie muszą się martwić nieobecnością Nowakowskiego) i Olieg Achrem. Świetnie blokował Grzegorz Kosok, w ten sposób zdobywając pięć punktów. Schops prawdopodobnie był oszczędzany w tym meczu, podobnie Kovacević, który na parkiecie pojawił się tylko w trzecim secie. Statuetkę dla najlepszego gracza w meczu dostał Wojciech Grzyb.

PGE Skra Bełcharów pokonała Lotos Trefl Gdańsk, również w trzech setach. Najwięcej punktów zdobył Michał Winiarski, ale niewiele mniej - Wlazły. Po cztery bloki zanotowali Daniel Pliński oraz holenderski zawodnik - Wytze Kooistra. Słabo zaprezentował się Aleksander Atanasijević. Serb bardzo dobrze prezentował się w meczach reprezentacyjnych i zapowiadał się na mocny punkt Skry. Dzięki przesunięciu Wlazłego na przyjęcie, to właśnie on miał być podstawowym atakującym. MVP w meczu z Gdańskiem został Winiarski.

Zwycięstwo Skry w meczu o Superpuchar sprawia, że to właśnie siatkarze z Bełchatowa są faworytami w tym spotkaniu. Resovia będzie chciała udowodnić, że to tylko potknięcie, a do tego zagra teraz silniejszym składem. Drużyna wicemistrza Polski będzie chciała natomiast udowodnić dominację. Szykuje się prawdziwa wojna na parkiecie w Rzeszowie. My mamy nadzieję na walkę obu drużyn do samego końca i proponujemy typ: powyżej 185.5 punktów po kursie 1.85 w Unibet!

Zarejestruj się i odbierz bonus 400 zł!