PlusLiga: Resovia vs Skra


Obie drużyny zanotowały kiepską fazę zasadniczą, o czym świadczy sam fakt tego, że zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce w tabeli. Resovia nierówno grała przez cały sezon, natomiast Skra gorzej poradziła sobie w drugiej części sezonu. O ile jeszcze jakoś to szło na samym początku w październiku, z czasem było gorzej.

Pierwszą rundę fazy zasadniczej Skra zakończyła porażką i od tego feralnego meczu z Politechniką spadała w dół. Głównym powodem były kontuzje, właściwie każdy zawodnik z podstawowego składu zmagał się z jakimiś problemami zdrowotnymi. Tylko Wytze Kooistra i Dante Boninfante (bo doszedł stosunkowo późno) byli przez cały czas zdrowi. Już jest trochę lepiej w szeregach wielokrotnego mistrza Polski, w Rzeszowie powinni na parkiet wyjść najlepsi gracze.

W Resovii od początku sezonu wiadomo było, że zespół ze swoim perfekcyjnym składem będzie walczyć o mistrza. Kontuzje oczywiście nie omijały drużyny, ale zmiennicy są podobnej wartości, co podstawa, na niektórych pozycjach są równorzędni i trener Andrzej Kowal może jedynie narzekać na... bogactwo zasobów. W zespole wszyscy zdrowi, trenowali w różnych ustawieniach i ciężko powiedzieć, kto wyjdzie jutro na boisko.

Pierwszy mecz w tym sezonie Skra i Resovia rozegrały na terenie neutralnym i SuperPuchar powędrował do Bełchatowa. Niedługi czas po tym, tuż przed Klubowymi Mistrzostwami Świata, Resovia pokonała w Podpromiu wicemistrza kraju, ale po emocjonującym spotkaniu zakończonym w tie breaku. W rewanżu w Hali Energia, Skra wygrała bez straty seta, ale nie można powiedzieć, że było to łatwe zwycięstwo. Warto zauważyć, że w tym meczu bełchatowianie musieli radzić sobie bez Alekandara Atanasijevicia.

Szykuje się znów walka i mnóstwo emocji, na tym etapie nie ma mowy o odpuszczaniu. Hala ma być pełna, ale na pewno nie tylko kibiców Resovii. Faworytami są gospodarze, ale to dwumecz, w którymś meczu jednak mogą wygrać przyjezdni.

Kibice chcą zobaczyć walkę i emocje, więc...

nasz typ: powyżej 188.5 punktów w meczu @2.00

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!