PlusLiga: Skra vs AZS PW


Pierwszą rundę fazy zasadniczej Skra zakończyła porażką i od tego feralnego meczu z Politechniką spadała w dół. Głównym powodem były kontuzje, właściwie każdy zawodnik z podstawowego składu zmagał się z jakimiś problemami zdrowotnymi. Tylko Wytze Kooistra i Dante Boninfante (bo doszedł stosunkowo późno) byli przez cały czas zdrowi. Skra odpadła z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Arkasem Izmir, a w lidze zajęła piąte miejsce.

Skra w ćwierćfinałach z Resovią grała bardzo dobrze. Właściwie trzy z pięciu pojedynków zakończyły się w tie breakach, a jak się później okazało - decydowała hala. Kibice byli ogromnym wsparciem, a może po prostu tak wyszło? Obie drużyny zasługiwały na awans, o losach tej potyczki decydowały pojedyncze piłki. Niestety, Skra przegrała i pozostała jej walka o miejsca 5-8 w lidze.

Zgodnie z regulaminem do awansu i możliwości gry o 5. miejsce, trzeba odnieść dwa zwycięstwa. Skra trafiła na Lotos Trefl Gdańsk, z którym wcześniej w lidze wygrywała dwukrotnie, w obu przypadkach bez straty seta. Tak też stało się w play-offach, dzięki czemu mogą grać o 5. miejsce.

AZS Politechnika Warszawska jest czarnym koniem tegorocznych rozgrywek. Zespół, który miał spore problemy finansowe i młodziutki skład (z małymi wyjątkami), zdołał zająć 6. miejsce w tabeli PlusLigi. W ćwierćfinale drużyna ze stolicy przegrała z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, tylko w jednym meczu nawiązując walkę, doprowadzając do tie breaka. W starciu o miejsca 5-8 z Effectorem Kielce, warszawiacy wygrali, tracąc jednego seta.

Po problemach z halą, terminami... Na razie gramy w Bełchatowie i faworytami są gospodarze.

Nasz typ: zwycięstwo Skry, ale... AZS PW z handicapem +2.5 seta @1.70

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!