PlusLiga: Transfer vs Lotos, mecz o...?


Transfer Bydgoszcz prezentuje się bardzo przeciętnie. Zakontraktowanie Heynena z pewnością było dobrym krokiem działaczy, bo po odejściu Antigi, Wrony czy Konarskiego, zespół nie był w stanie udźwignąć presji po poprzednim sezonie. Delecta przestała istnieć, a Transfer był przez chwilę najsłabszy w lidze. Ostatecznie poza sprowadzeniem trenera, pozysano m.in. Carsona Clarka oraz Garetta Mugututię. Na razie jest lepiej, bydgoszczanie pokonali ostatnio ZAKSĘ oraz BBTS, ale polegli w ważnym meczu z AZS-em Częstochowa, czyli teoretycznie jednym z najłatwiejszych rywali w lidze.

W Gdańsku nikt nie chciał zapeszać przed sezonem, robić sobie zbyt dużych nadziei i mówi się, że celem jest poprawa względem poprzedniego sezonu, a więc miejsce 7. W zespole zmienił się przede wszystkim trener. Dariusza Luksa zmienił uznany Radosław Panas i dzięki temu do Trójmiasta przeszedł Krzysztof Wierzbowski, którego skusiło właśnie nazwisko trenera. Do Lotosu przyszedł także Marcin Zajder z AZS Politechniki Warszawskiej, a także Jakub Jarosz, powracający z Włoch. Etatowy atakujący reprezentacji Polski ma być gwiazdą drużyny, choć trener Panas twierdzi, że gwiazdami są wszyscy.

Zawodnicy i zarząd klubu bardzo zachowawczo wypowiadali się na temat ewentualnej walki o wyższe cele i może dobrze się stało, bo choć zespół na pewno ma aspiracje, póki co nie do końca udowadnia swoją klasę na boisku. Lotos ze swoim interesującym składem na pewno gra poniżej oczekiwań. Przeplata zwycięstwa z porażkami, np. po świetnym meczu w Olsztynie, gdańszczanie przegrali we własnej hali z Czarnymi, a następnie ulegli w kiepskim stylu Skrze Bełchatów, przegrywając jednego z setów do ośmiu. 

Oba zespoły są bardzo mocno zmobilizowane na ten mecz, ale nie wszystko zależy też od nich. Wiadomo, że zwycięzca będzie miał szansę na play-offy, więc trzeba zagrać lepiej niż we wszystkich dotychczasowych meczach w sezonie.

Faworytem jest Transfer Bydgoszcz (@1.50), ale tak naprawdę zapowiada się pasjonująca walka i wszystko może zakończyć się w pięciu setach i może paść powyżej 185.5 punktów (@1.85).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!