PlusLiga: Typy na piątek!


Do Rzeszowa przyjedzie bydgoska Delecta i mistrzowie Polski są bardzo bojowo nastawieni do tego spotkania, bowiem w piątej kolejce przegrali w Bydgoszczy 1:3. Wiadomo było, że Delecta będzie się liczyć w PlusLidze, ale nikt nie spodziewał się, że w takim stopniu, bowiem aktualnie zajmuje 2. miejsce, tuż za plecami Zaksy (z taką samą ilością punktów). Resovia jest za plecami Skry i Jastrzębskiego, ale traci do nich pięć punktów, oba zespoły kadrowo dochodzą do siebie, więc będzie ciężko przed play-offami odrobić straty i wskoczyć do Top4. Minusem dla bydgoszczan jest to, że przed nimi właściwie teraz wszystkie mecze z czołówką i łatwo nie będzie, ale skoro odpuścili już lekko Puchar Polski... Zapowiada się pasjonujący mecz.

Równie ciekawie będzie w Bełchatowie, gdzie po raz drugi w odstępie kilku dni gospodarze zagrają z Jastrzębskim Węglem. Oba zespoły sąsiadują w tabeli, a w poprzednim starciu, właśnie pucharowym, przyjezdni wygrali w tie breaku. Jastrzębianie ciągną passę dziewięciu wygranych meczów z rzędu (w tym dwa w Pucharze Polski), no i z jednej strony Skra jest zespołem, który może się przeciwstawić, ale dotychczas nie udało im się znaleźć recepty. Najgorsze jest jednak to, że do gry w 100% nie są jeszcze gotowi Aleksandar Atanasijević i Michał Winiarski, a to spora strata, nie do końca wiadomo też, co z Danielem Plińskim.

Najłatwiejsze zadanie najprawdopodobniej mają siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy w Olsztynie podejmą miejscowy Indykpol. Drugi trener Zaksy, czyli Sebastian Świderski boi się trochę o postawę swojego zespołu, ponieważ siatkarze są mniej skoncentrowani w spotkaniach z rywalami z dolnej części tabeli. Powoli już wszyscy wracają do gry, powoli do formy wraca Paweł Zagumny, a gra już Felipe Fonteles czy Łukasz Wiśniewski. Na pewno nie wystąpi Marcin Możdżonek. Olsztyn odkąd w drużynie pojawił się Piotr Gruszka, ma więcej pewności na parkiecie i potrafi nawiązywać walkę z najsilniejszymi, siatkarze walczą o przynajmniej ósme miejsce, by zakwalifikować się do play-offów, więc podejdą w 100 procentach zmobilizowani.

Nasze typy:
- Jastrzębski Węgiel z handicapem +1.5 seta @2.40
- poniżej 160.5 punktów w meczu Indykpolu z Zaksą @2.00


Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!