PlusLiga: Typy na sobotę!


Na starcie w mistrzem Polski przyjedzie wicelider, czyli AZS Politechnika Warszawska. Hala Podpromie i kibice Asseco Resovii Rzeszów są przygotowani na ciężki bój ambitnych siatkarzy ze stolicy. Walka zapowiada się pasjonująco, choć faworytami są oczywiście gospodarze. Asseco uległo dwukrotnie w Lidze Mistrzów,  a w Orlen Lidze zajmuje dopiero piąte miejsce z dwunastoma oczkami na koncie. Porażki z Częstochową czy Delectą, chluby nie przynoszą, wydaje się,  że Resovia od dna odbiła się, wygrywając z Effectorem Kielce. Natomiast AZS w trzech ostatnich kolejkach grał ze słabszymi rywalami, zainkasował siedem punktów i stąd ten dobry wynik i miejsce w tabeli. Dokładnie przed tygodniem w Arenie Ursynów w tie breaku lepszy okazał się Lotos Trefl Gdańsk. Tym razem Krzysztof Wierzbowski i spółka nie muszą okazać się lepsi od drużyny tej klasy co Resovia. Drużyna z Podkarpacia, naszpikowana gwiazdami, powinna łatwo pokonać niespodziewanego wicelidera tabeli.

Łatwiejszy mecz czeka także na Zaksę Kędzierzyn Koźle. Zespół również doznał porażki w Lidze Mistrzów, a w ostatniej kolejce PlusLigi uległ Delekcie Bydgoszcz. Problemy zdrowotne wciąż ma Piotr Gacek, narzekał Paweł Zagumny, ale drużyna ma dość szeroki skład, który bez problemu powinien wystarczyć na AZS Częstochowę. Szczególnie, że warto jest odbić sobie niepowodzenie w Lidze Mistrzów, łatwym zwycięstwem ligowym. Drużyna spod Jasnej Góry pokonała sensacyjnie Resovię, ale w miniony weekend nie poradziła sobie już z PGE Skrą Bełchatów (urywając seta) w tzw. meczu przyjaźni. Szwankowało przede wszystkim przyjęcie, a Zaksa akurat dysponuje dobrą zagrywką. Powinno być szybko, łatwo i przyjemnie.

W ostatnim sobotnim meczu Jastrzębski Węgiel podejmie Delectę Bydgoszcz. Dość sensacyjnie z pucharami europejskimi pożegnali się gospodarze tego spotkania, przegrywając z tureckim zespołem mecz, a następnie złotego seta. Dzięki temu (niestety?) jastrzębianom pozostała już tylko PlusLiga. Co ciekawe, Delecta plasuje się tuż za Skrą Bełchatów w tabeli, notując w tym sezonie tylko dwie porażki. Wydawało się, że skład, jakim dysponuje Jastrzębski Węgiel, to skład na walkę o mistrzostwo, oczywiście nie wszystko jest przesądzone. Michał Łasko, Michał Kubiak, Simon Tischer czy 16-letni Jakub Popiwczak (i spółka) mogą spać spokojnie, jeśli... nie będą tracić punktów z łatwymi przeciwnikami. Ten mecz po prostu muszą wygrać.

Nasze typy:
- zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów z handicapem -1.5 seta @1.55
- powyżej 130.5 punktów w meczu Zaksa - AZS @1.42
- zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla @1.35

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!