PlusLiga: Typy na sobotę!


Rundę rewanżową spotkań siatkarskiej PlusLigi rozpoczynamy w Kielcach, gdzie na mecz z Effectorem zawita Jastrzębski Węgiel. Podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego to z całą pewnością jedno z największych rozczarowań in minus początkowej fazy sezonu. Zaliczani do ścisłego grona faworytów w kontekście walki o mistrzostwo Polski Jastrzębianie prezentują się dotychczas bardzo przeciętnie, zajmując zaledwie 6 miejsce w ligowej tabeli. Gospodarze będą chcieli za wszelką cenę zmazać plamę po dotkliwej porażce na własnym parkiecie z ZAKSĄ w ostatniej kolejce. Zadanie tym trudniejsze do zrealizowania, że Michał Łasko i spółka nie mogą sobie absolutnie pozwolić na kolejne wpadki. Kielczanie liczą głównie na siłę ataku Armando Dangera. Czy Kubańczyk zdoła pociągnąć swoją ekipę ku równorzędnej walce? Wiele będzie zależało od dzisiejszej dyspozycji Simona Tischera. Niemiecki rozgrywający JSW razi ostatnio chimerycznością, a godnego zastępcy brak. Mimo wszystko goście powinni sięgnąć po 3 punkty. Każdy inne rozstrzygnięcie będzie dużą niespodzianką.

W drugim sobotnim spotkaniu Lotos Trefl Sopot podejmuje na własnej hali wicemistrzów Polski – Skrę Bełchatów. Gospodarze zebrali w ostatniej kolejce srogie lanie od Resovii, a kolejny przeciwnik wcale nie będzie mniej wymagający. Tym bardziej, że bełchatowianie na Pomorze przyjeżdżają dodatkowo podrażnieni niespodziewaną porażką 2-3 w Warszawie. Ten mecz zapowiada się na klasyczną potyczkę z serii – używając terminologii piłkarskiej - „do jednej bramki”. Ponadto z każdym kolejnym spotkaniem z ekipą trenera Jacka Nawrockiego będzie się zgrywał Dante Boninfante, stanowiąc istotną alternatywę na rozegraniu dla Pawła Woickiego. Włoch może okazać się dla Skry kluczowym ogniwem w newralgicznych częściach sezonu. Skazywani na pożarcie gospodarze nie powinni stanowić dla bełchatowian żadnego zagrożenia.

Trudne zadanie czeka najsłabszy jak dotychczas zespół PlusLigi – Wkręt-met AZS Częstochowa. Akademikom przyjdzie się zmierzyć z grającą w tym sezonie zaskakująco dobrą siatkówkę – Delectą Bydgoszcz. Goście udowodnili już nie raz, iż absolutnie nie należy ich lekceważyć. W pokonanym polu pozostawili m. in. Asseco Resovię i – jako jedyni – lidera tabeli – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Mieszanka rutyny i doświadczenia w postaci francuskiego weterana Stephana Antigi z młodzieńczą fantazją Dawida Konarskiego zdaje doskonale egzamin. Poczynaniami drużyny świetnie dyryguje dodatkowo Michał Masny. Bydgoszczanie jadą do Częstochowy jak po swoje i trudno się dziwić. Podopieczni Marka Kardosa pokazali już co prawda, że potrafią się zmobilizować na mecze z lepszymi rywalami (ogrywając Resovię i urywając punkt ZAKSIE), lecz dziś jakakolwiek zdobycz punktowa będzie traktowana w kategoriach niespodzianki.

Sobotnie zmagania na parkietach PlusLigi zakończy spotkanie w Olsztynie, gdzie miejscowy AZS zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Goście w ostatniej kolejce bez straty seta rozprawili się z Lotosem, wskakując tym samym na fotel wicelidera. Bezpośrednio z Gdańska podopieczni trenera Andrzeja Kowala udali się do Olsztyna, kontynuując swój wyjazdowy maraton. Cel na dzisiejsze spotkanie jest dokładnie taki sam – pewne zwycięstwo przy jak najmniejszym nakładzie sił, mając na uwadze najbliższą potyczkę w Lidze Mistrzów. Gospodarze – wzmocnieni ostatnio przybyciem weterana Piotra Gruszki – rozpaczliwie walczą o ligowy byt. Zwiększenie dorobku w spotkaniu przeciwko mistrzowi Polski może się jednak okazać zadaniem ponad ich siły. Wygląda bowiem na to, że rzeszowska „maszyna” na dobre powróciła na właściwe tory, a w kolejnym z rzędu meczu imponował Nikola Kovacević. Szykują się – przynajmniej na papierze – łatwe 3 punkty dla przyjezdnych.

Nasze typy:
- Jastrzębski Węgiel z handicapem -1,5 seta @1,42
- Effector – Jastrzębski Węgiel poniżej 160,5 punktów @2,30
- Olsztyn – Resovia poniżej 185.5 punktów @1.50
Sovia -1,5 seta @1,42Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!