PlusLiga: Typy na sobotę!


PGE Skra Bełchatów wygrywając w Olsztynie, wskoczyła na pierwsze miejsce. Mecz Asseco Resovia Rzeszów kontra Zaksa Kędzierzyn Koźle miał być starciem na szczycie, po prostu. Tymczasem przyjezdni mają szansę powalczyć o powrót na fotel lidera, na którym dość długo przebywali.

Ostatnio w Kędzierzynie spora niespodzianka, Lotos Trefl Gdańsk pokonał Zaksę za trzy punkty. Kilka dni później Zaksa trochę odbiła się od dna i choć z problemami, pokonała francuskie Tours i awansowała do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

W Zaksie w ostatnim czasie był istny szpital. Na pewno nie zagra Paweł Zagumny, ale powoli do zespołu powracać będą Piotr Gacek, Felipe Fonteles i Łukasz Wiśniewski. Gdyby ta trójka i Paweł Zagumny mogli grać przynajmniej na 80 procent swoich możliwości, to Zibi Bartman i spółka mieliby bardzo ciężko, tymczasem mają za sobą całą gromadę kibiców i niemal wszystkich zawodników do dyspozycji.

W Gdańsku w Ergo Arenie miejscowy Lotos będzie miał okazję nawiązać wyrównaną walkę z Jastrzębskim Węglem. Skoro zespół z Trójmiasta w Kędzierzynie potrafił wywalczyć trzy punkty, na pewno i tym razem stać ich na walkę z kolejnym silnym zespołem. Jastrzębianie mają spore problemy kadrowe, bowiem na pewno nie zagra Michał Kubiak oraz Tiago Violas. Nie wiadomo do końca czy wystąpią: Simon Tischer, Krzysztof Gierczyński i jeszcze kilku siatkarzy. Trener będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, ale wyjść na mecz Jastrzębski Węgiel musi. Jednak jest coś takiego w takich drużynach, że w głowie mają myśl, że należą do zespołów bardzo dobrych i nawet w okrojonych składach potrafią wygrywać.

W ostatnim meczu sobotnim Effector Kielce zagra z AZS-em Częstochowa. Oba zespoły ostatnio poniosły porażki, ba, oba zespoły od pięciu kolejek nie wygrały! Tu jedna z drużyn ma na to szanse. Faworytami są gospodarze, ale tak naprawdę AZS jest w stanie nawiązać walkę, co pokazywał już w tym sezonie kilkakrotnie, akurat Effector jest jak najbardziej w zasięgu. Na meczu ma być Andrea Anastasi.

Nasze typy:
- zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów @1.72
- zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla @1.42

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!