PlusLiga: Typy na sobotę!


W piątek dość niespodziewanie Effector Kielce pokonał Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Jedyna drużyna, która pozostała w Lidze Mistrzów nie grała jednak pierwszym składem. Mogłoby się wydawać, że to bez różnicy, bo Zaksa przez długi czas miała szpital w drużynie, ale okazało się, że Effector wykorzystał to na tyle, by wygrac w tie breaku.

Czy podobnie będzie w Olsztynie, gdzie miejscowy Indykpol walczy o play-offy? Delecta przez porażkę Zaksy zapewniła sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej i do play-offów przystąpi z pierwszej pozycji. Trener Makowski nie zapomina także na pewno o Pucharze Challenge, w którym gra jego zespół. Pamiętając o tym, również może skorzystać ze zmienników swoich najlepszych zawodników.

Indykpol nieco się poprawił, odkąd do składu dołączył Piotr Gruszka, w dalszym ciągu świetnie punktuje Bartosz Krzysiek, wspomagają go koledzy. Postawa olsztynian jest imponująca, zdecydowanie zasługują na awans do play-offów, być może potoczy się to tak, jak w meczu piątkowym.

PGE Skra Bełchatów w ostatniej kolejce ugości Politechnikę Warszawską, z którą w pierwszej części sezonu przegrała podczas spotkania w warszawskim Torwarze. Inżynierowie w końcu uporali się z problemami zdrowotnymi, w kadrze na ten mecz ma się znaleźć Marcin Zajder, ale pewnie za długo na parkiecie go nie będzie.

Skra od tego feralnego meczu z Politechniką spadała w dół. Głównym powodem były kontuzje, właściwie każdy zawodnik z podstawowego składu zmagał się z jakimiś problemami zdrowotnymi. Tylko Wytze Kooistra i Dante Boninfante (bo doszedł stosunkowo późno) byli przez cały czas zdrowi. Już jest trochę lepiej w szeregach wielokrotnego mistrza Polski. Skra nie ma wyjścia - musi się radzić, ale dzięki temu Maciej Muzaj i Kacper Turoboś zdobywają cenne doświadczenie.

Skra ma szanse na awans w tabeli, ale zależy to od drużyn, które grają w niedzielę i poniedziałek. Nie ma co kalkulować - Skra musi wygrać, a Politechnika nie - 6. miejsce mają murowane.

Nasze typy:
- zwycięstwo Indykpolu Olsztyn @1.50
- Skra z handicapem -1.5 seta @1.50

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!