PlusLiga: Typy na środę


Ciekawie zapowiada się mecz w nowiutkiej hali w Częstochowie, gdzie dobrze spisujący się ostatnio Wkręt-met AZS podejmie Jastrzębski Węgiel. Faworytami oczywiście są przyjezdni, którzy przed sezonem typowani byli dość śmiało do walki o podium z Resovią, Skrą oraz Zaksą. Tymczasem w tabeli plasują się na szóstej pozycji z czterema zwycięstwami za trzy punkty i jednym za dwa oraz z trzema porażkami. Gospodarze teoretycznie nie zachwycają, bo zaledwie trzy oczka na koncie pozwalają im na piastowanie ostatniego miejsca. W tym sezonie odnieśli jedno zwycięstwo, ale z kim? Z Asseco Resovią Rzeszów! Punkt urwali jeszcze Zaksie, ze Skrą powalczyć się nie udało, więc teoretycznie czas na walkę z Jastrzębskim. Przyjezdni w ubiegłym tygodniu odopadli z rozgrywek Pucharu CEV, więc pozostaje im skupić się na lidze, a raczej szóste miejsce ich nie zadowala. Bohaterem dobrze zagranych przez częstochowian spotkań był Grzegorz Bociek, czy postraszy zagrywką kolejnych rywali? Michał Łasko, Michał Kubiak i spółka na papierze wyglądają lepiej, ale i na parkiecie, są równiejsi i na kolejne straty punktowe nie mogą sobie pozwolić z takimi rywalami, jak Częstochowa.

Nieźle spisująca się w tym sezonie Delecta Bydgoszcz w Hali Łuczniczka podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur niedawno dołączył Piotr Gruszka, w ostatnim starciu z Lotosem Gdańsk, pomagając już swojemu nowemu zespołowi w zwycięstwie. Ekipa z Olsztyna zajmuje jednak przedostatnie miejsce w tabeli i choć z rywalami spoza tzw. TOP4 (Skra, Resovia, Jastrzębski, Zaksa) ma szanse wygrywać, musi się wspinać na wyżyny umiejętności. Drugu mecz z rzędu wygrany dla tego zespołu, byłby ogromnym sukcesem, jednak grający dotychczas w kratkę zespół, może mieć z tym problemy. W Gdańsku świetnie zaprezentował się Bartosz Krzysiek, co pokaże w Bydgoszczy? Delecta urwała ostatnio punkt Jastrzębskiemu, a także potrafiła wygrać z Zaksą i Resovią. To chyba za wysokie progi, przynajmniej na tą chwilę, dla Indykpolu.

Ciężkie zadanie przez Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Choć w środę zmierzy się z Effectorem Kielce, boryka się z ogromnymi problemami kadrowymi. Nie wystąpią kluczowi zawodnicy. Pauzuje Paweł Zagumny, czyli kapitan drużyny, Piotr Gacek - libero oraz najlepiej punktujący w tym sezonie - Felipe Fonteles. O ile jednego zawodnika, można byłoby dość łatwo zastąpić, bo Zaksa nie ma szczególnych problemów kadrowych, o tyle z trzema kluczowymi zawodnikami - jest gorzej. Effector w weekend uległ Skrze Bełchatów, ale potrafił nawiązać walkę i urwać seta. Da się to wytłumaczyć, wtedy wyczyn kielczan nie będzie tak efektowny, ale wynik poszedł w świat. Zaksa ma problemy, ale czasami mecze w takiej sytuacji potrafią wychodzić naprawdę dobrze. Po męczarniach z Częstochową, może nadejdzie (mimo kłopotów) łatwiejsze starcie z Effectorem?

Nasze typy:
- powyżej 135.5 punktów w meczu Delecty z Indykpolem @1.42
- Jastrzębski Węgiel z handicapem -1.5 seta @1.30
- poniżej 160.5 punktów w meczu Effector - Zaksa @2.10Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!