PlusLiga: ZAKSA - Resovia!

Dotychczas tydzień upływa pod znakiem wieści z Dauhy, gdzie PGE Skra Bełchatów awansowała do półfinałów, ale tam uległa brazylijskiej drużynie i zagra o trzecie miejsce. Tymczasem w PlusLidze szykuje się hit. ZAKSA Kędzierzyn Koźle zmierzy się z mistrzem - Asseco Resovią Rzeszów. Faworytem bukmacherów sa gospodarze, ale czy należy skreślać ekipę Zbigniewa Bartmana?

W I kolejco Resovia wygała 3:0 z Indykpolem AZS Olsztyn. Najlepiej punktował Bartman, ale także Wojciech Grzyb i Olieg Achrem. Świetnie blokował Grzegorz Kosok, w ten sposób zdobywając pięć punktów. Schops prawdopodobnie był oszczędzany w tym meczu, podobnie Kovacević, który na parkiecie pojawił się tylko w trzecim secie. Statuetkę dla najlepszego gracza w meczu dostał Grzyb. W Drugim meczu sezonu, po raz drugi w krótkim odstępie, rzeszowianie zmierzyli się ze Skrą i tym razem udało się zwyciężyć w tie breaku (w SuperPucharze przegrali 0:3). Najlepiej punktowała znowu ta sama trójka zawodników. Rzeszowianie popisali się dziewięcioma blokami, ale zdobyli tylko 60 punktów z ataku (Skra 72). W końcówce byli jednak skuteczniejsi, a przecież to się liczy!

Choć z ZAKSY odszedł Krzysztof Stelmach, do składu dołączyli m.in.: Marcin Możdżonek i Luiz Felipe Fonteles, ale co najważniejsze - trenerem został Daniel Castellani, a jego asystentem Sebastian Świderski. Siatkarze z Kędzierzyna w I kolejce stracili seta z AZS Politechniką Warszawską, ale stołeczni tydzień później pokazali, że to nie był wypadek przy pracy. Najlepiej w tym meczu punktował Antonin Rouzier, a ważnym ogniwem był oczywiście występujący na pozycji libero - Piotr Gacek. W II kolejce na wyjeździe bez straty seta ZAKSA pokonała Lotos Trefl Gdańsk w Ergo Arenie. W tym meczu wyróżnił się Felipe Fonteles.

Zapowiada się na typowy mecz walki. ZAKSA ze swoją publicznością, a z drugiej strony naprawdę dobrze spisująca się Resovia (końcówka ze Skrą godna podziwu) z Bartmanem na czele. Jak zawsze, liczymy na bardzo dobrze spotkanie, ale nasz typ: Asseco Resovia Rzeszów +1.5 seta po kursie 1.50.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 100% do 200pln!