PlusLiga: Zaksa vs AZS PW


Zaksa Kędzierzyn-Koźle w poprzednim sezonie została wicemistrzem kraju, zakończyło się na emocjonującym finale z Asseco Resovią Rzeszów. Świetny wynik sprzed roku to głównie zasługa Felipe Fontelesa, który bez dwóch zdań był największą gwiazdą zespołu. Choć wzmocniła się Dickiem Kooyem czy Grzegorzem Boćkiem, oblicze zespołu nie prezentuje się tak, jak przed rokiem.

Zaksa spisuje się na razie na... 3. miejsce w lidze. Zalicza więcej wpadek niż lider i wicelider, odpadła już z Ligi Mistrzów i skupia się na lidze i Pucharze Polski. Ligowa porażka z Transferem Bydgoszcz chluby nie przyniosła. Choć do gry wrocili Paweł Zagumny i Jurij Gładyr, niekoniecznie miało to duże znaczenie dla starcia z PGE Skrą.

Zaksa poległa w Bełchatowie w fatalnym stylu, był to zdecydowanie najgorszy mecz w ich wykonaniu, a jedynym elementem, który chwilami zagrażał rywalom była zagrywka. Sebastian Świderski próbował zmian, ale na niewiele się to zdało, po meczu przeprosił wszystkich za postawę swojego zespołu.

AZS Politechnika Warszawska od lat ma problemy finansowe, zawodnicy już nawet żartują sobie na ten temat, ale tylko ci, którzy ze stołecznego klubu odeszli. Aktualnym zawodnikom z pewnością nie jest do śmiechu.

Generalnie jednak niewiele pozostało z Politechniki z poprzedniego sezonu, która nawet raz potrafiła ze Skra wygrać. Choć stołeczni pokazali np. w Jastrzębiu, że potrafią stawić opór, z Resovią udowodnili, że trzeba się z nimi we własnej hali liczyć. Świetny mecz rozegrał Adrian Gontariu, prawdopodobnie najlepszy w karierze. Ogólnie Inżynierowie zaliczyli 23 bloki punktowe, co może być ważne w starciu z Kędzierzynem.

Faworytami mimo wszystko są gospodarze (@1.15), ciężko się spodziewać, żeby warszawiacy zagrali drugi tak dobry mecz z rzędu. Jednakże z drugiej strony - kędzierzynianie nagle nie odzyskają dobrej dyspozycji. To może być interesujący mecz, powinno paść powyżej 160 punktów (@1.60). Ciekawie wygląda też propozycja na to, że pierwszy set padnie łupem AZS PW (@3.35).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!