PlusLiga: Zaksa vs Częstochowa


Zaksa Kędzierzyn-Koźle w poprzednim sezonie została wicemistrzem kraju, zakończyło się na emocjonującym finale z Asseco Resovią Rzeszów. Świetny wynik sprzed roku to głównie zasługa Felipe Fontelesa, który bez dwóch zdań był największą gwiazdą zespołu. Choć wzmocniła się Dickiem Kooyem czy Grzegorzem Boćkiem, oblicze zespołu nie prezentuje się tak, jak przed rokiem.

W pierwszych sześciu kolejkach Zaksa zaliczyła dwie porażki, z czego ta z Indykpolem AZS Olsztyn była sporą wpadką. Przegrana z aktualnym liderem, czyli Jastrzębskim Węglem, z pewnością nie była dużym zaskoczeniem. Oprócz tego kędzierzynianie mierzyli się ze słabszymi drużynami i... ze Skrą Bełchatów. To właśnie było ich ostatnie spotkanie w PlusLidze. MVP dostał Bociek, a świetnie spisywał się też Kooy oraz Piotr Gacek w obronie i Marcin Możdżonek na środku. Mecz obfitował w wiele błędów własnych z obu stron, ale kluczowe momenty należały do Zaksy. Zaskoczeniem była trzysetowa porażka kędzierzynian z Asseco Resovią Rzeszów. Spodziewano się walki, a doczekano się dobrego meczu, ale w końcówkach Zaksa nie miała nic do powiedzenia.

Po meczu z Lotosem i zwycięstwie w czterech setach, kędzierzynianie mogli być zadowoleni. Drużyna jechała 27h z Kędzierzyna przez Kraków (tam miał być samolot), dojechali na kilka godzin przed meczem do celu i po męczącej podróży wygrali. W Lidze Mistrzów Zaksa niestety dała ciała, matematyka jest nieubłagana.

AZS Częstochowa zajmuje aktualnie 10. miejsce, mając na koncie trzy zwycięstwa: jedno za dwa punkty i dwa za trzy punkty. Najbardziej wartościowe zwycięstwa częstochowian, to wygrane z Lotosem Treflem Gdańsk i Indykpolem AZS Olsztyn. Aktualnie jednak drużyna spod Jasnej Góry zmaga się z problemami kadrowymi, bo choć do gry zdolny jest już Miłosz Hebda, brak m.in. Janusza czy Bąkiewicza.

Zaksa jest zdecydowanym faworytem w tym starciu i choć AZS pokazywał, że potrafi sprawiać niespodzianki, Zaksa jednak zdaje się być poza zasięgiem.

Nasz typ: poniżej 135.5 punktów @2.0

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!