PlusLiga: Zaksa vs Jastrzębski Węgiel


Kędzierzynianie w tym sezonie z parkietu nie zeszli jeszcze pokonani, choć kiedyś ta passa będzie musiała się skończyć... Od początku sezonu Zaksa rozprawiła się z Politechniką Warszawską, Asseco Resovią Rzeszów (w czterech setach), Lotosem Treflem Gdańsk, Indykpolem AZS-em Olsztyn (w trzech) oraz z PGE Skrą Bełchatów (w pięciu). Passa nie ma więc wytłumaczenia tzw. łatwego kalendarza.

Jastrzębianie przed sezonem obok Zaksy, Skry i Asseco stawiani byli w szeregu faworytów do mistrzostwa. O ile pierwszy mecz z Effectorem Kielce poszedł gładko, następnie nadeszła porażka w słabym stylu z Politechniką Warszawską. Potem znów nastąpił progres - dobry mecz z Gdańskiem, by zagrac dramatycznie z mistrzem kraju - Resovią. Analogicznie - dobry mecz u siebie z Bełchatowem (wygrany), czyli teraz...?

Świetnie w starciu ze Skrą grało polskie trio: Michał Łasko (kapitan), Krzysztof Gierczyński i Michał Kubiak. Nie można też zapominać o rewelacyjnym 16-letnim libero - Jakubie Popiwczaku, który zagrał dwa mecze i zebrał świetne recenzje. Zagrywka Skry do najłatwiejszych nie należy, a mimo to 43 procent pozytywnego przyjęcia tak niedoświadczonego gracza budzi respekt.

Zaksa mimo wszystko jest faworytem spotkania, ale jej notowania nieco opadły, kiedy okazało się, że na razie wykluczony z gry będzie Łukasz Wiśniewski (naderwany mięsień brzuchaty łydki), a pod znakiem zapytania stoi występ libero Piotra Gacka. Na szczęście nie jest tak źle, przecież w Kędzierzynie występuje najjaśniejsza gwiazda tego sezonu, czyli Felipe Fonteles, no i jest zawsze nieoceniony Antonin Rouzier. Drużynę w ryzach trzyma Paweł Zagumny, a groźny jest także Marcin Możdżonek.

Warto jeszcze wspomnieć o kibicach Zaksy, ich klub kibica jest niesamowity, na każdym meczu bardzo mocno dopingują swój zespół. Podczas meczu w Bełchatowie trzy razy mniejsza grupka osób była głośniejsza od klubu bełchatowskiego, a to spory wyczyn. Nie zapominajmy, że w siatkówce ściany i kibice pomagają.

Już same nazwiska w Zaksie budzą respekt, ale brak Gacka może być sporym ciosem. No i nie można ciągle wygrywać, a Jastrzębski Węgiel pokazał ze Skrą kawał dobrej siatkówki.

Nasz typ: poniżej 185.5 punktów @1.65 oraz opcja dla odważnych Jastrzębski Węgiel z handicapem +1.5 seta @2.20

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!