Sobota w PlusLidze


Murowanym faworytem w starciu z beniaminkiem z Bielska-Białej jest Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski wygrali swoj pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, pokazując, że porażka z Indykpolem AZS-em Olsztyn była jedynie dziełem przypadku, ot, małej wpadki. Choć już po kilku meczach wiadomo, że Dick Kooy do Felipe Fontelesa nawet nie mierzy i nie będzie gwiazdą tego formatu, Zaksa ma równy skład, może odrobinę słabszy niż przed rokiem, ale mimo wszystko może mierzyć wysoko. BBTS odniósł pierwsze zwycięstwo z AZS-em Politechniką Warszawską, to spory sukces, ale na kolejne punkty musi poczekać.

Hitem kolejki jest starcie w Jastrzębiu, miejscowej drużyny z Asseco Resovią Rzeszów. Mistrz Polski na razie radzi sobie wyśmienicie, ale z drugiej strony dotychczasowi rywale, to... dwie drużyny debiutujące w PlusLidze. Ani BBTS, ani Czarni Radom nie zdołali urwać seta, ale również nie uczynił tego Paris Volley w meczu Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel w I kolejce u siebie przegrał z Indykpolem, ale w następnym meczu łatwo pokonał AZS Częstochowę. Pytanie czy jastrzębian stać na coś więcej niż seta? To równy zespół, z Michałem Łasko i Alenem Pajenkiem na czele, ale wydaje się, jakby drużyna nie zdążyła sięze sobą zgrać.

Ciekawie zapowiada się starcie Effectora Kielce z Lotosem Treflem Gdańsk. Obie drużyny mierzyły się z PGE Skrą Bełcható i obie potrafiły urwać jej seta. Dużo lepszy skład mają gdańszczanie, którzy do swoich szeregów sprowadzili Jakuba Jarosza, ale także z Warszawy Macieja Zajdera i Krzysztofa Wierzbowskiego. W Effectorze takich gwiazd nie ma, drużyna jest w miarę równa, ambitna, ale na pewno nie mierząca tak wysoko, jak Lotos. Włodarze gdańskiej drużyny określili cel, jako poprawę miejsca sprzed roku, ale już teraz widać, że mają szansę na dużą poprawę!

Transfer Bydgoszcz po poprzednim sezonie nie jest tą samą drużyną, najlepsi zawodnicy odeszli i póki co zespół ten pozostaje bez zwycięstwa. Podobnie jak beniaminek Cerrad Czarni Radom. Wytze Kooistra i spółka mają szansę na zdobycie pierwszych punktów w Bydgoszczy.

Nasze typy: zwycięstwa Resovii @1.50 i Lotosu @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!