Wyścig zbrojeń w PlusLidze


Asseco Resovia Rzeszów kilka dni po wywalczeniu mistrzostwa Polski poprzedłużała kontrakty z większością zawodników. Odszedł Zbigniew Bartman, który nie dogadał się z działaczami, ale nic dziwnego, skoro przedłużono kontrakt z Jochenem Schoepsem. Nie wiadomo, gdzie w nowym sezonie zagra ZB9. Z Resovią pożegnał się też Nikola Kovacević, Maciej Dobrowolski oraz Bartosz Janeczek. Do zespołu na rozegranie trafił Fabian Drzyzga, na atak Dawid Konarski, a także doszedł Nikolay Penchev.

W Zaksie na razie niewiele się dzieje, bowiem Daniel Castellani i najlepszy zawodnik minionego sezonu, czyli Felipe Fonteles przenoszą się do Fenerbahce Stambuł. Do zespołu dołączył Dick Kooy oraz Wojciech Ferens, no a trenerem będzie Sebastian Świderski. Wciąż nie do końca wiadomo, co się stanie z Pawłem Zagumnym.

Jastrzębski Węgiel pozyskuje Alena Pajenka z Lube Banca Macerata oraz Michała Masnego z Delekty, skład na razie się klaruje. Odeszli Russel Holmes i Matteo Martino, który bardzo narzekał na Polskę.

Trwa rozbiór Delecty. Do drużyny trafił na razie tylko Miłosz Zniszczoł, Bartosz Janeczek oraz juniorzy. Odeszli za to Stephane Antiga, Andrzej Wrona, Dawid Konarski, Michal Masny.

Interesująco wygląda skład Skry Bełchatów. Konrad Piechocki zwolnił Jacka Nawrockiego i jego pomocnika Macieja Bartodziejskiego i trenerem zostanie Miguel Falasca który wiele lat był siatkarzem Skry. Na atak wróci Mariusz Wlazły, a więc z drużyną musiał pożegnać się Aleksandar Atanasijević. Odszedł też Michał Winiarski do Fakiełu Nowy Urengoj, a umów klub nie przedłużył z Wytze Kooistrą, Michałem Bąkiewiczem i Dante Boninfante. Do Skry doszli jeszcze Stephane Antiga, Andrzej Wrona, Nicolas Uriarte, Facundo Conte i Wojciech Włodarczyk.

Zbroi się Lotos Trefl Gdańsk, którego trenerem po Dariuszu Luksie został Radosław Panas. Póki co do zespołu przymierzany jest Jakub Jarosz, a także dwóch zawodników z AZS-u Politechnika Warszawska, czyli Maciej Zajder i Krzysztof Wierzbowski.

Pozostałe zespoły na  razie nie mają takich zmian, dzięki którym mogłyby powalczyć o Top 3 czy o mistrzostwo. Na razie może warto zainwestować w mistrzostwo Resovii lub Skry, na obie drużyny kurs wynosi @3.00.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!