Atom Trefl Sopot w Lidze Mistrzyń


Atom Trefl Sopot pozbył się trenera Adama Grabowskiego, którego zastąpił Holender Teun Bujis, a także Rachel Rourke (największej gwiazdy), Doroty Wilk, Anity Kwiatkowskiej, Eriki Coimbry czy Noris Cabrery. Do składu dołączyły za to Zuzanna Efiemienko, Charlotte Leys, Judith Pietersen, Kimberly Hill oraz Brizitka Molnar. Generalnie wydaje się, że przed rokiem skład był silniejszy, ale w Sopocie są znakomite warunki do gry, treningów i dziewczyny pokazały już w poprzednich latach, że nie drużyna nie musi być naszpikowana gwiazdami, by sięgnąć po mistrzostwo.

Atom Trefl Sopot nie radzi sobie źle w Orlen Lidze. Dotychczas przegrał w I rundzie, bowiem mierzył się z Chemikiem Police, czyli największym potentatem ligi. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i wtedy o grze Atomu nie można było powiedzieć ani jednego dobrego słowa. Kolejne mecze były już jednak dobre, zwycięstwo w czterech setach z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą oraz z Muszyną na wyjeździe, to wyniki z pewnością pozytywne. Ostatnie starcie sopocianek w Łodzi było na dobrym poziomie, MVP została Izabela Bełcik i z pewnością można wyróżnić Zuzę Efimienko. W ostatni weekend Atomówki nie miały większych problemów z Pałacankami z Bydgoszczy.

VakifBank Istambuł od ponad roku nie przegrał ani jednego z rozegranych 62 spotkań. Po raz ostatni turecka drużyna poniosła porażkę w Koszalinie w ubiegłym roku podczas towarzyskiego turnieju. Co ciekawe, pogromczyniami okazały się właśnie zawodniczki z Sopotu, jednak wiadomo - wtedy skład był nieco inny, niektorzy twierdzą, że lepszy.

W tureckich szeregach występują Naz Aydemir, Jovana Brakocević czy Carolina Costagrande. Z Pucharu Wielkich Mistrzyń wróciła już Kimberly Hill, która stanowi już ważneogniwo polskiej drużyny. Własne boisko może być atutem, ale ciężko spodziewać się, by to właśnie Atom przerwał tak niesamowitą passę Vakifbanku.

Nasz typ: poniżej 160.5 punktów @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!