EuroVolley: Polska!


Unibet proponuje nam typ związany z tym czy Polska lub Dania, czyli kraje gospodarze (któryś z nich) wywalczy Mistrzostwo Europy?

Zaczęliśmy już sezon towarzyskimi meczami z Serbią (jeden wygrany, jeden przegrany), więc warto zapoznać się z kadrą Polski!

Trenerem pozostaje Andrea Anastasi, a jego zastępcą Andrea Gardini. Włoch przez cały sezon sumiennie pracował i odwiedział wszystkie zakątki Polski, gdzie trenowali w klubach poszczególni zawodnicy, więc skład (szeroki też), który wybrał, nie jest przypadkowy. Przyjrzyjmy się poszczególnym formacjom.

Libero: Trzon stanowi Krzysztof Ignaczak, aktualnie najlepszy libero, występujący w drużynie mistrza Polski zawodnik, a jego zmiennikiem jest Paweł Zatorski, zawodnik Skry Bełchatów. Skład uzupełniają Michał Żurek i Damian Wojtaszek.

Rozegranie: Numer jeden, czyli Łukasz Żygadło, zawodnik występujący w lidze rosyjskiej, jeden z najlepszych w całej kadrze, świetnie rozumie się z resztą ekipy. Oprócz niego jest Fabian Drzyzga, rok temu zawodnik Politechniki Warszawskiej, teraz Asseco Resovii Rzeszów. Dalej: Paweł Woicki, Grzegorz Łomacz oraz Marcin Janusz.

Atak: Podstawę stanowi Zbigniew Bartman, ale uzupełniać go będzie Jakub Jarosz, który z Serbią nie zagrał. Dawid Konarski, to trzecie ogniwo, a dalej Bartosz Krzysiek, Grzegorz Bociek albo całkowity nowicjusz, czyli Maciej Muzaj, który w przyszłości może stanowić o sile ataku reprezentacji.

Środek: Tu najważniejszymi zawodnikami są Piotr Nowakowski oraz kapitan reprezentacji, czyli Marcin Możdżonek. W meczu z Serbią okazję mieli pokazać się Łukasz Wiśniewski i Andrzej Wrona, tu także jest Grzegorz Kosok, Karol Kłos, Maciej Zajder i Piotr Hain.

Przyjęcie: Główna siła w tej formacji, to Bartosz Kurek, który oprócz znakomitego przyjęcia jest jednym z lepiej puktujących w drużynie. W meczach z Serbią świetnie grał Michał Kubiak, a także debiutujący w kadrze Wojciech Włodarczyk, czołowy zmiennik to Michał Winiarski.Oprócz tego powołani zostali Michał Ruciak, Wojciech Żaliński, Wojciech Ferens oraz były (?) kapitan AZS-u Politechnika Warszawska, Krzysztof Wierzbowski.

Kadra, która nie wystąpi na Mistrzostwach Europy, będzie reprezentować nasz kraj podczas Uniwersjady. Tak wygląda skład, który będzie walczyć o mistrzostwo, a Unibet proponuje kurs @3.50 na to, że Polska lub Dania wygrają tę imprezę.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!