KMŚ: Skra walczy o finał!


Udało się! - Cel został osiągnięty - powiedział Jacek Nawrocki po wygranym środowym meczu z Al-Arabi Dauha. Siatkarze PGE Skry Bełchatów zajęli pierwsze miejsce w grupie i zmierza się z brazylijskim zespołem Sada Cruzeiro, który w grupie A zajął miejsce drugie. Tam rywalizacja była zacięta, drużyna z Ameryki Południowej miała tyle samo punktów co włoskie Trentino, ale przegrali w tie breaku 19:21 właśnie z Włochami i to przesądziło o miejscu w grupie.

Liderem brazylijskiej ekipy jest Wallace de Souza - na razie najlepszy zawodnik turnieju (drugi w klasyfikacji jest reprezentant polskiej drużyny - Aleksander Atanasijević). To rozgrywający o znakomitych warunkach fizycznych. Przyjmującym jest Kubańczyk Hodalgo Leal, który był gwiazdą reprezentacji, ale odszedł dwa lata temu z kadry i musiał odbyć okres karencji. Pozostaje jeszcze libero - Sergio Nogueira, również świetnie spisujący się w Dausze.

Skra do turnieju dostała dziką kartę. Zmiany kadrowe między sezonami miały osłabić zespół z Bełchatowa, okazuje się, że na razie w szeregach nie jest źle. Z meczu na mecz lepiej spisuje się wspomniany Atanasijević. Paweł Zatorski jest aktualnie drugim libero w turnieju, a Yosleyder Cala z bardzo dobrej strony pokazał się przeciwko Zenitowi. Trio Daniel Pliński - Mariusz Wlazły - Michał Winiarski jest ograne z najlepszymi siatkarzami (także z tymi z Cruizero). Czy będą w stanie przeciwstawić się Brazylijczykom?

Dotychczasowe mecze Skry w Dausze wypadły całkiem pozytywnie, szczególnie mecz z Zenitem pokazał, że drużyna, pomimo tego, że nie zdążyła nabrać jeszcze wystarczająco dużo ogrania, cechuje ją waleczność. Na razie Skra ma na koncie dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata, warto byłoby zdobyć cenniejszy kruszec, ale tak naprawdę żaden medal nie będzie zły.

Według bukmacherów szanse rozkładają się 50%-50%, więc całkiem wysoko została oceniona postawa w tym turnieju bełchatowskiego zespołu, który do głównych faworytów nie należał (szczególnie przed meczem z Kazaniem). Nasz typ: bezpiecznie, PGE Skra Bełchatów +1.5 seta po kursie 1.42.


Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 100% do 200pln!