Liga Mistrzów: Azerrail Baku - MKS Dąbrowa Górnicza


W Hali Centrum w niedzielne popołudnie kibice nie mieli powodów do zadowolenia. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wystąpi bez swojej gwiazdki, jaką z całą pewnością jest drobniutka libero - Krystyna Strasz, przegrał z BKS Alurpofem Bielsko-Biała w czterech setach. Na pozycji libero zagrała Charlotte Leys, która dobrze sobie radziła, połowa odbiorów została oceniona jako pozytywna, lepiej w tym aspekcie spisywała się tylko Elżbieta Skowrońska. W tym meczu nei zawiodła tylko Katarzyna Zaroślińska, która zdobyła 18 oczek. Okropne statystyki miała Natalia Nuszel (w odbiorze i ataku), zupełnie nie tak, jak w innych meczach grała Joanna Staniucha-Szczurek, a także Maja Tokarska, która wywalczyła tylko trzy punkty. Frauke Dirickx, która wg trenera SC Dresdener, była jedną z silniejszych broni Dąbrowy - także zawiodła.

Pewne jest, że w dalszym ciągu nie zagra Krystyna Strasz, w pewnym sensie to taki mecz ostatniej szansy dla dąbrowianek. Można mieć nadzieję, że nie będą zmęczone za bardzo zbyt długą podróżą. Potencjał w tej drużynie jest, co dziewczyny pokazywały wielokrotnie, nie tylko w tym, ale w poprzednim sezonie, np. podczas rozgrywek Pucharu Polski.

Jeśli chodzi o rywalki, to niestety dla MKS-u, to świetna drużyna. Prowadzi ją Alessandro Chiappini, były szkoleniowiec mistrza kraju - Atomu Trefla Sopot. Aktualnie na pewno są w lepszej formie od polskiego zespołu, a smaczku dodaje fakt, że podczas Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, Tauron MKS wygrał 3:0. Azzerrail nie grał wtedy w pełnym składzie, dopiero później dołączyły np. Caroline Wensink czy Debby Stam-Pilon. Dla polskich kibiców znane będą też nazwiska Mileny Radeckiej czy Megan Hodge.

Nie ma mowy, żeby mecz ułożył się tak, jak ten z memoriału we wrześniu, drużyna z Azerbejdżanu ograła się i trzyma równiejszy poziom od dąbrowianek. Na szczęście MKS jest drużyną ambitną, nie ma mowy o odpuszczaniu, a po blamażu z SC Dresdener, panie bojowo przystąpią do tego spotkania. Oby tylko ta podróż nie odbiła się na żadnym sportowym aspekcie, a o godzinie 15. zobaczymy wspaniałe widowisko.

Nasz typ: powyżej 160.5 punktów w meczu @1.72

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!