Liga Mistrzów: Ceske Budejovice vs Resovia

Asseco Resovia Rzeszów po poprzednim sezonie postanowiła nie dokonywać zbyt wielu zmian, jakby nie chcąc wymieniać mistrzowskiego składu. Odszedł Zbigniew Bartman, zabrakło także Nikoli Kovacevicia, ale pozostał Jochen Schoeps, pozyskano Fabiana Drzyzgę czy Dawida Konarskiego.

Na razie rzeszowska układanka funkcjonuje przyzwoicie. Resoviacy z pięcioma zwycięstwami i dwiema porażkami plasują się na pierwszym miejscu w tabeli, porażki poniesione z PGE Skrą i Jastrzębskim Węglem nie były raczej rezultatem słabszego momentu, wyraźnych problemów z którymś elementów z gry. Rywale zagrali po prostu lepiej. Rzeszowiacy grają równo, choć zdarzył im się np. przegrany set z AZS-em Politechniką Warszawską.

Resovia przez jakiś czas musiała sobie radzić bez Krzysztofa Ignaczaka, zastepował go 16-letni Mateusz Masłowki wraz z doświadczonym Nikolayem Penchewem. Ogólnie udało im się godnie zastąpić Igłę, ten element na pewno nie zawalił meczu ze Skrą. Przeciwko Zaksie nie wystąpił Piotr Nowakowski i nie zagrał także z Lotosem, okazuje się, że to jednak luka, którą rzeszowianie potrafią wypełnić. Nie wiadomo na pewno czy środkowy wystąpi w kolejnym meczu Ligi Mistrzów.

Resovia plasuje się w Lidze Mistrzów na 1. miejscu w tabeli, mając na koncie trzy rozegrane mecze oraz siedem punktów, a także stosunek setów 8:4. Na drugim miejscu jest Paris Volley, a na trzeciej pozycji Budvanska Rivijera Budva. Tabelę zamyka Jihestroj Ceske Budejovicie, nie mając na koncie ani jednego oczka.Resovia pokonała u siebie ostatnio czeski zespół 3:1    (25:22, 22:25, 25:16, 25:16), a przegrany set był sporą niespodzianką.

Czeski zespół jest najsłabszy z całej stawki, Paris Volley jest jak najbardziej w zasięgu rzeszowian (na wyjeździe nie stracili seta), gorzej z Budvą, szczególnie, że to będzie mecz wyjazdowy. Z Czechami trzeba więc wygrać i to najlepiej za trzy punkty.

Nasz typ: poniżej 160.5 punktów @1.60

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!