Liga Mistrzów: Dynamo vs Skra


Pasjonująco zapowiada się czwartkowe starcie PGE Skry Bełchatów z Dynamem Moskwa. Rosja to bardzo ciężki teren do gry, doświadczyły tego w tym sezonie m.in. siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyny, które ze stolicy wywiozły jeden punkt.

W Łodzi:
- w Skrze nie zagrał Daniel Pliński, który był przeziębiony, nie przyjechał nawet do Atlas Areny, więc chyba dobrze z jego stanem zdrowia nie było;
- w kadrze Dynama nie zmieścił się Bartosz Kurek, ale nie z powodu bycia zbyt słabym, ale z powodu kontuzji. Polak wyleczył uraz, wrócił do treningów i pali się do tego, żeby wystąpić przeciwko swojemu byłemu zespołowi;
- Skra była lepsza w każdym elemencie, przegrany set to raczej moment dekoncentracji. Świetna zagrywka, dobre przyjęcie i przede wszystkim pomysł na grę, to główne atuty bełchatowian;
- Dynamo bez Połtawskiego i Kurka, ale za to z Veresem i tak nie dało rady przeciwstawić się polskiemu zespołowi.

Skra nadrobiła trochę punktów w PlusLidze meczami z ubiegłego tygodnia, dzięki zwycięstwom z Olsztynem i Częstochowom, sytuacja jest w porządku, no i na pewien czas opanowana.

Dużo gorzej wiedzie się drużynie z Moskwy w rosyjskiej Superlidze, bo zespół w weekend przegrał czwarty mecz w sezonie i zajmuje dopiero szóste miejsce w grupie.

Bełchatowianie mają jeden mały problem. W środę ogłoszono, że Cala opuścił Skrę, oczywiście za porozumieniem stron. Wiadomo - Kubańczyk będąc głównie zmiennikiem Mariusza Wlazłego, nie miał zbyt wielu szans na grę. Mimo wszystko miał szansę pokazać się podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Kibice twierdzą, że nastawienie Cali było dwuznaczne, jak było naprawdę - wie on sam. Wiadomo tyle, że w Moskwie zawodnik już nie wystąpi.

Z jednej strony mamy Skrę, która na parkietach europejskich prezentuje się naprawdę dobrze, ale jest jeszcze w drużynie sporo niedociągnięć.

Z drugiej strony mamy trapione kontuzjami Dynamo, ale grające u siebie, gdzie jest naprawdę ciężko przyjezdnym.

Nasz typ: (optymistycznie) zwycięstwo PGE Skry Bełchatów @1.72

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!