Liga Mistrzów: Resovia i Zaksa o awans!


Asseco Resovia Rzeszów w środę zmierzy się z Arago de Sete. Zajmując drugą pozycję w grupie, polski zespół wcale nie jest pewien awansu.

Z grup wychodzą zwycięzcy oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc, jeszcze jedna drużyna z drugiego miejsca awansuje w miejsce organizatora Final Four. Najgorszy bilans grupowy z drugiej pozycji oraz trzy najlepsze zespoły z miejsca trzeciego zakwalifikują się do Challenge Round w Pucharze CEV.

Brzmi skomplikowanie? Ważne, żeby Resovia po prostu wygrała, choć najlepiej za trzy punkty i bez straty seta. Francuzi szans nie mają na pozostanie w Lidze Mistrzów, ale mogą zagrać w Pucharze CEV, więc nie można powiedzieć, żeby to dla nich był mecz o nic (ewentualnie o honor).

W lepszej sytuacji w Hali Podpromie będą oczywiście gospodarze, choć ostatnio nie prezentują się zbyt dobrze, ledwo pokonali Indykpol AZS Olsztyn, a z PGE Skrą Bełchatów (bez Atanasijevicia i z Wlazłym grającym na mały procent swoich możliwości) nie wywalczyli nawet seta. Jednak wielkich ubytków w zespole nie ma. Nikola Kovacević czy Joseph Schoeps trzymali zespół w ryzach i wydaje się, że taka gra, jak ze Skrą - na Sete by wystarczyła. Atut publiczności to sporo.

Zaksa jest w podobnej sytuacji - potrzebuje zwycięstwa z francuską drużyną, ale nie Sete a Tours VB. Różnica - kędzierzynianie zagrają na wyjeździe i ostatnio w lidze radzili sobie równie źle - przegrywając z drużyną z dołu tabeli Plus Ligi, czyli Lotosem Trefl Gdańsk.

W dalszym ciągu nie gra Felipe Fonteles, Paweł Zagumny ani Piotr Gacek. Mają swoich kilku wartościowych zmienników i wcześniej się to sprawdzało, w końcu to Zaksa jest liderem Plus Ligi, pomimo tak dużych kłopotów zdrowotnych.

Tours ma szanse na awans, gra u siebie i to ich spory atut. W Kędzierzynie górą byli gospodarze, którzy w grupie przegrali tylko pojedynki z Trentino Volley. Miło byłoby mieć trzy drużyny w dwunastce, ale szanse Zaksy są chyba nieco mniejsze od Resovii, co nie znaczy, że się nie uda.

Nasz typ: zwycięstwo Zaksy @1.48 oraz powyżej 135.5 punktów w meczu Resovii @1.50

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!