Liga Mistrzów: Resovia Rzeszów vs Remat Zalau


Asseco Resovia Rzeszów swój sezon rozpoczęła od porażki w Superpucharze z PGE Skrą Bełchatów, a przecież zespół wicemistrzów tak się osłabił przed sezonem (według kibiców, ale także ekspertów od PlusLigi), że nie powinien być zagrożeniem dla zespołu z Podkarpacia. Na szczęście później było już tylko lepiej, zwycięstwa z Indykpolem AZS Olsztyn, rewanż za porażkę w Superpucharze ze Skrą i szybkie 3:0 z Jastrzębskim Węglem.

W składzie mistrzów Polski jest przede wszystkim Zbigniew Bartman, który po odejściu do Rosji Bartosza Kurka, obok Mariusza Wlazłego jest chyba najbardziej popularnym (i przy okazji efektywnym) zawodnikiem PlusLigi. W ostatniej kolejce uzyskał 23 punkty, ponad dwa razy więcej niż kolejny punktujący w Asseco - Aleh Akhrem.

W zespole mistrza Jochen Schops walczy o miejsce w składzie właśnie z Bartmanem, można więc powiedzieć, że zmiennika polski zawodnik ma znakomitego. Oprócz tego ważne ogniwo stanowi Nikola Kovacević, który jest już w 100% zdrowy, skład dopełniają Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok oraz libero Krzysztof Ignaczak.

W I kolejce Ligi Mistrzów rzeszowianie pokonali na wyjeździe Arago de Sete 3:1. Sporo mieszali składem, tak naprawdę nie musieli się specjalnie wysilać, okazało się jednak, że zmiennicy nie udźwignęli stanu gry, przegrali trzeciego seta do 13, w ostatniej partii Asseco jednak udowodniło swoją wyższość. Nie był to  najlepszy mecz w wykonaniu mistrza Polski, ale na francuską drużynę - wystarczyło.

Tym razem rzeszowianie zagrają u siebie, a to spory atut dla tego zespołu. Rywal? No cóż, z niskiej półki, można powiedzieć, że nie powinno być większych problemów z pokonaniem, ale wiadomo, że czasami murowani faworyci zawodzą, szczególnie kiedy nie docenia się klasy rywala.

W tym wypadku nie jest tak źle, Asseco pamięta o tym bardzo dobrze. Mecz z Jastrzębskim Węglem, pomimo pozytywnego wyniku, nie podobał się kibicom, więc rzeszowianie mają szansę zatrzeć negatywne wrażenie. Remat Zalau to zawodnicy niedoświadczeni w europejskich pucharach, Resovia liczy na szybki mecz.

Nasz typ: Asseco Resovia Rzeszów zwycięży z handicapem -2.5 seta @1.42

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!