Liga Mistrzów: Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa


Sytuacja PGE Skry Bełchatów jest... niezrozumiała. W Lidze Mistrzów na razie radzą sobie dobrze, więc nie ma na co narzekać, ale w PlusLidze bywa różnie i raczej ciężko określić, by działo się pozytywnie.

Zacznijmy od początku... PGE Skra Bełchatów wymieniła część składu, więc wiadomo było, że od początku wszystko dobrze funkcjonować nie będzie, bo zgranie to nie kwestia kilku treningów. Bełchatowianie zdobyli Superpuchar Polski, pokonując naszpikowaną gwiazdami Asseco Resovię Rzeszów, by w II kolejce PlusLigi przegrać w tie breaku (ale na wyjeździe). Następnie siatkarzy z Bełchatowa czekała długa podróż do Dauhy i tam po całkiem niezłej grze, zajęli trzecie miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Po powrocie wesoło nie było - porażka z Zaksą i Jastrzębskim Węglem, to nie powody do dumy (szczególnie jeśli chodzi o styl). Udało się wygrać z Delectą Bydgoszcz w sobotę i... zaczyna się prawdziwa wytężona praca. W sobotę z Bydgoszczą w Bełchatowie, w środę z Dynamem Moskwa w Łodzi, w czwartek z Indykpolem AZS Olsztyn, a w sobotę jeszcze w Częstochowie z miejscowym AZS-em.

Jeśli chodzi o drużynę rosyjską, to na razie rozegrali w lidze sześć spotkań, z czego wygrali połowę, forma więc nie jest taka, o jakiej mogliby marzyć. Co ciekawe - wszystkie porażki siatkarze ze stolicy odnieśli na wyjeździe. W składzie przede wszystkim są zawodnicy doświadczeni, grający w  reprezentacji, np. Semen Połtawski czy Paweł Krugłow.

W dwóch kolejkach Ligi Mistrzów, obie drużyny wygrały swoje spotkania, ale Dynamo oddało seta Fenerbahce Stabuł, a męczyli się także z Tomisem Constanta, z którymi Skra nie miała większych problemów.

Skra nie może w tym meczu liczyć na Daniela Plińskiego, to spora strata, bo to bardzo ważny punkt drużyny, przede wszystkim nawet w roli motywatora. Zapewne najwięcej punktować będzie Aleksander Atanasijević oraz Mariusz Wlazły, ten drugi nie może być już oszczędzany, jak np. z Constantą.

Bełchatowianie grają zrywami, to największy ich minus, czasami wydają się bardzo zgrani, a po chwili potrafią tracić punkty seriami. Jeśli kibice pomogą, to Dynamo może mieć postawione ciężkie warunki, by móc zwyciężyć.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Nasz typ: powyżej 185.5 punktów @1.90