Liga Mistrzyń: Crvena Zvezda vs Muszynianka


Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzyń. Mimo tego wicemistrz Polski nie traci szans na awans, bo legitymuje się najlepszym bilansem wśrod zespołów, które w pozostałych grupach zajmują trzecią pozycję. Mineralne potrafiły doprowadzić do tie breaków z Lokomotivem Baku oraz Dynamem Moskwa.

Mineralne w piątek pokonały łatwo Budowlane Łódź. Bogdan Serwiński prawie nie rotował składem i jedyną zawodniczką z wyjściowej szóstki, która nie rozegrała pełnego meczu, była Aleksandra Jagieło. Zmieniła ją Helene Rousseaux, która w ubiegłym roku była zawodniczką łódzkiej drużyny. MVP spotkania została Sanja Popović, a dobrze grała także Anna Werblińska i dobrze przyjmowała Paulina Maj.

We wtorek o trzy punkty Muszynianka zagra w Belgradzie z Crveną Zvezdą, teoretycznie najsłabszym ogniwem w grupie. U siebie Mineralne rozgromiły serbską drużynę 3:0. Co ciekawe Lokomotiv Baku i Dynamo Moskwa męczyły się z drużyną z Belgradu i tylko Muszynianka potrafiłą wygrać z Crveną Zvezdą bez straty seta.

Na pewno w Belgradzie będzie trudniej, szczególnie, że Mineralne gorzej grają w tym sezonie na wyjeździe. Nie zmienia to faktu, że faworytem jest drużyna przyjezdna.

W Belgradzie najwięcej punktują: Ana Bjelica, Nikolina Lukić czy Jovana Stevanović. Muszynianka z meczu na mecz się rozkręca, punktują głównie Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska czy Sanja Popović, ale także zmienniczki, czyli Helene Rousseaux czy Kinga Kasprzak mają dużo do powiedzenia.

Muszynianka musi wygrać, jest lepszą drużyną i z meczu na mecz pokazuje się z coraz lepszej strony. Choć belgradzka drużyna ewidentnie nie jest łatwym rywalem, wszystkie argumenty przemawiają za zwycięstwem wicemistrza Polski.

Nasz typ: powyżej 135.5 punktów @1.50

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!