Liga Mistrzyń: Eczacibasi Stambuł vs MKS Dąbrowa


Tauron MKS Dąbrowa Górnicza w europejskich rozgrywkach gra w kratkę. Jeśli polska drużyna nie zdoła awansować, to będzie można winę częściowo zrzucać na porażkę z SC Dresdener, ekipą jak najbardziej w zasięgu zdobywczyń Pucharu Polski.

MKS w sobotę po godzinie 19. zakończył mecz z Budowlanymi Łódź. Dziewczyny wzięły prysznic, spakowały się i wróciły do Dąbrowy, bo już następnego dnia raniutko czekała je wyprawa do Stambułu.

Oto i one. Pojawią się na parkiecie punktualnie o godzinie 16., będą musiały walczyć, jak nigdy wcześniej w tym sezonie, bo to mecz o życie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Eczacibasi Stambuł grało w Polsce i... wygrało. Dąbrowianki nie zdołały wywalczyć punktu, choć było blisko. Turecka drużyna ma już zapewniony awans z pierwszego miejsca, więc może sobie ten mecz nieco odpuścić, bo porażka nie spowoduje tego, że Eczacibasi spadnie z tronu w swojej grupie. Wiadomo, jak jest przed takimi meczami, nikt nie powie "odpuszczamy sobie, bo gramy o nic", więc zapewnienia trenera o walce na 100%, można odstawić na półkę.

Warto dodać, że Eczacibasi męczyło się niemiłosiernie z SC Dresdener, tracąc z Niemkami jeden punkt. Patrząc na to z tej strony i pamiętając, że MKS z drużyną z Saksonii zgarnął łącznie cztery punkty, można mieć nadzieję na zwycięstwo w Turcji.

Tauron nie zachwycił w spotkaniu z Budowlanymi. Dwa pierwsze sety to kompletna porażka, dziecinne błędy, niemoc praktycznie w każdym elemencie gry. Łodzianki pozbawione swojej najlepiej punktującej zawodniczki, były o krok od sprawienia sensacji. Ostatecznie dąbrowianki pokazały charakter, wygrały, w tie breaku rozbijając Budowlane, ale... wygrana cieszy, styl zupełnie nie. Po zwycięstwie z SC Dresdener, spodziewano się meczu lepszego. Wyszło jak wyszło, bo wciąż bez Krystyny Strasz.

MVP spotkania w Łodzi została Joanna Kaczor, ale dobrze zagrała także Elżbieta Skowrońska. Zupełnie nie radziła sobie Katarzyna Zaroślińska i zły dzień miała Magdalena Śliwa.

Pocieszające jest to, że Dąbrowa nie zagra gorzej niż z łodziankami, bo gorzej grać się takim składem nie da. Dziewczyny na pewno są zmobilizowane na to spotkanie i pokazały u siebie, że potrafią nawiązać walkę z tureckim gigantem.

Nasz typ: bardzo ryzykowny, ale też z dozą nadziei - zwycięstwo Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza @3.55

Zarejestruj się  i zgarnij bonus 100% do 200pln!