Liga Mistrzyń: Gent vs Atom


Atom Trefl Sopot pozbył się trenera Adama Grabowskiego, którego zastąpił Holender Teun Bujis, a także Rachel Rourke (największej gwiazdy), Doroty Wilk, Anity Kwiatkowskiej, Eriki Coimbry czy Noris Cabrery. Do składu dołączyły za to Zuzanna Efiemienko, Charlotte Leys, Judith Pietersen, Kimberly Hill oraz Brizitka Molnar. Generalnie wydaje się, że przed rokiem skład był silniejszy, ale w Sopocie są znakomite warunki do gry, treningów i dziewczyny pokazały już w poprzednich latach, że nie drużyna nie musi być naszpikowana gwiazdami, by sięgnąć po mistrzostwo.

Sopocianki przegrał w I rundzie, bowiem mierzył się z Chemikiem Police, czyli największym potentatem ligi. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i wtedy o grze Atomu nie można było powiedzieć ani jednego dobrego słowa. Kolejne mecze były już jednak dobre, zwycięstwo w czterech setach z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą oraz z Muszyną na wyjeździe, to wyniki z pewnością pozytywne. Starcie sopocianek w Łodzi było na dobrym poziomie, MVP została Izabela Bełcik i z pewnością można wyróżnić Zuzę Efimienko. Następnie Atomówki bez wiekszych problemów pokonały Pałac i po czterosetowej batalii przegrały z Vakifbankiem Stambuł w Lidze Mistrzyń, porażki doznały także w meczu wyjazdowym. Momentem przełomowym dla mistrza Polski może być zwycięstwo w hali AWF-u Gdańsk z Chemikiem Police w spotkaniu rewanżowym. Sopocianki pokazały wolę walki i przede wszystkim kawał dobrej siatkówki.

VDK Gent Dames to zdecydowanie najsłabszy rywal Atomu w grupie C Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski są zdecydowanymi faworytkami i każdy inny wynik niż wygrana za trzy punkty będzie przeogromną niespodzianką.

Belgijska drużyna składa się głównie z zawodniczek młodych, które nie mają większego doświadczenia na europejskich parkietach. Zespół z Gent zajmuje ostatnie miejsce w grupie i dotychczas żaden rywal nie miał z nimi większych problemów. Co przemawia za tym, że Belgijki mogą napsuć krwi sopociankom? Własna hala, kibice i ewentualne zmęczenie podróżą rywalek. Z drugiej strony, dla Atomówek to żadna nowość, miewały dłuższe podróże i przede wszystkim trudniejsze hale czy publikę (np. w Rosji czy Turcji).

Nasz typ: poniżej 130.5 punktów @1.60

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!