Liga Mistrzyń: Lokomotiv vs Muszynianka


Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna w ubiegłym tygodniu miała okazję zmierzyć się już na boisku z Lokomotivem Baku. W tamtym meczu trudno było wskazać faworyta, ale szanse polskiego zespołu były całkiem spore, szczególnie, że zespół grał u siebie. Niestety, sił starczyło tylko na wygranie jednego seta, do tego bardzo wysoko - do 11. Niestety na tym się skończyło, bo w dwóch kolejnych partiach Azerki wygrały do 17 i do 15. Przestoje w grze, punkty zdobywane i tracone falami... Nie tak powinien wyglądać ten mecz.

Nie wiadomo czy ta porażka tak źle wpłynęła na zawodniczki, ale Muszynianka w weekend pojechała do Piły. Tak źle grających Mineralnych w tym sezonie kibice oglądać nie mogli. Dziewczyny popełniały błędy w ustawieniu i prościutkie pomyłki na siatce - słowem: dramat! Do tego na początku meczu źle stanęła Anna Werblińska i wydawało się, że skręciła kostkę. Teoretycznie wróciła na parkiet i punktowała całkiem dobrze, ale na niewiele się to zdało. Na parkiecie najlepiej spisywała się Sanja Popović, ale ona jedna meczu wygrać nie mogła. Kiepsko grała Aleksandra Jagieło. W ostatniej partii coś drgnęło, gdy na boisko wyszła Helene Rousseaux, ale trener Serwiński chyba sam do końca nie wiedział, co chce robić...

Zespół z Muszyny zajmuje dopiero trzecie miejsce, do drugiego w tabeli grupy F - Dynama Moskwa traci jeden punkt, a do liderującego Lokomotivu aż cztery. Porażka z azerskim zespołem znacznie zmniejszy szanse drużyny na awans do kolejnej fazy.

W Lokomotivie grają przede wszystkim dwie dobrze znane w Polsce zawodniczki: Corina Ssuschke-Voigt i Magdalena Saad. Plus dla Muszynianki jest taki, że Lokomotiv męczył się z Crveną Zvezdą Belgrad, z którymi Mineralne poradziły sobie w trzech setach, więc może choć punkt uda się urwać, a może nawet dwa?

Muszynianka ma ogromny potencjał: Agnieszka Bednarek-Kasza, Valentina Serena, Sanja Popović, Paulina Maj - to nie są nic nie znaczące zawodniczki. Gdyby nie to, że w drużynie jest mały kryzys, to możnaby śmiało powiedzieć, że o łatwym meczu dla Lokomotivu nie ma mowy, ale w takim wypadku...

Liczymy jednak na pełne skupienie i determinację Muszynianki i wywalczenie przynajmniej jednego punktu.

Nasz typ: Bank BPS Muszynianka Faro Muszyna z handicapem +1.5 seta @2.20

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!