Liga Mistrzyń: Muszynianka vs Dynamo


Podopieczne Bogdana Serwińskiego ostatni mecz rozegrały prawie tydzień temu. W weekend pauzowały, bo AZS Metal-Fach Białystok miał problemy z halą (a właściwie hali nie miał) i spotkanie zostało przełożone na styczeń.

Mineralne podejmą we wtorek Dynamo Moskwa, ale tym razem we własnej hali, gdzie powinno być łatwiej. Zawodniczki w Moskwie były o krok od wygranej, ostatecznie wywiozły jeden punkt, przegrywając po tie breaku.

Szkoleniowiec Muszynianki ma prosty plan: gra na 100 procent i skuteczna zagrywka. Ten drugi element, to jeden z atutów Mineralnych. Akurat Agnieszka Bednarek-Kasza, Sanja Popović czy Anna Werblińska ten element gry mają opanowany do perfekcji. Choć zdarzają się oczywiście mecze, gdy nic nie funkcjonuje, czy po prostu jednej z zawodniczek. Muszynianka ma jednak stosunkowo długą ławkę, dobrymi zmienniczkami są Helene Rousseaux, Kinga Kasprzak czy Anna Kaczmar. Cennym nabytkiem okazuje się być Valentina Serena.

Pełna optymizmu jest też Paulina Maj. - Drużyna z Moskwy to bardzo dobry zespół. Są tam zawodniczki. które już mają rozegranych po kilka sezonów. Są wysokie, silne. Ciężko się gra z takimi zespołami, szczególnie na ich terenie. Teraz zagramy z nimi u siebie i myślę, że będzie dobrze - zapowiedziała libero polskiej drużyny.

Sytuacja Muszynianki jest dobra, bo nawet zajmując trzecie miejsce w swojej grupie, będą legitymować się (prawdopodobnie!) najlepszym bilansem. Każdy punkt jest na wagę złota (a w sumie to awansu). Rywalkami Mineralnych będą Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i Atom Trefl Sopot, dobrze byłoby więc wygrać i zająć drugie miejsce w grupie, by także druga polska drużyna mogła awansować.

Dynamo to klub z najwyższej półki, dziewczyny znają się bardzo dobrze i właśnie zgranie jest ich największym atutem. W Muszynie jednak nie dochodzi im atut własnej hali, więc oby tym razem to sprzyjało Mineralnym!

Nasz typ: zwycięstwo Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna @1.60

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!