Liga Mistrzyń: Prościejów vs Atom Trefl Sopot


Drużyna z czeskiego Prościejowa straszyć mogła w poprzednim sezonie, kiedy w jej szeregach były: Sanja Popović (aktualnie zawodniczka Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyny) czy Helena Horka (w tym sezonie gra w BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała). W tym roku czeska ekipa jest jedną ze słabszych w całej stawce Ligi Mistrzyń, młode zawodniczki nie są w stanie nawiązywać walki z gigantami.

Prościejów ostatnio nie ugrał w żadnym secie więcej niż 19 punktów z włoskim zespołem Villa Cortese. Ciężko powiedzieć cokolwiek dobrego o drużynie, która ma problemy finansowe, przekładające się na wyniki. W przyszłym roku zespół może w ogóle nie zakwalifikować się do Ligi Mistrzyń, ewentualnie do innych europejskich pucharów, ale tych niższej rangi.

Jeśli chodzi o Atom Trefl Sopot, to drużyna również z powodu problemów finansowych, znacznie się osłabiła. ze sponsorowania wycofało się miasto, bo wolało zainwestować w koszykówkę. Z mistrzowskiego składu odeszli praktycznie wszyscy. Trenerem został Jerzy Matlak, nawet nastąpiła zmiana libero, tzn. za Paulinę Maj przyszła Mariola Zenik. Oczywiście w zespole mistrza kraju są wartościowe zawodniczki, np. Klaudia Kaczorowska, Erika Coimbra czy Rachel Rourke. Szczególnie ta ostatnia to wielka kopalnia punktów, nie do zatrzymania przez rywalki, potrafi zdobywać po 7-8 punktów w secie.

Takiej Rourke nie ma większość zespołów, podobnie jest z Prościejowem. Drużyna nie ma swojej liderki, a w Sopocie nie miały Czeszki nic do powiedzenia, przegrywając z Atomówkami do zera.

Teraz jest teoretycznie trudniej, Atomówki zagrają na wyjeździe, już bez stresu większego, bo bez szans na awans, ale powiedzmy, że na trudniejszym terenie, jakim jest wyjazd i hala obcej drużyny.

Prościejów nie ma argumentów przeciwko polskiemu zespołowi, możliwe, że powtórzy się wynik ich z pierwszego spotkania.

Nasz typ: poniżej 180.5 punktów w meczu @1.60

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!