Liga Mistrzyń: Rabita Baku - Atom Trefl Sopot


Rabita Baku to faworyt do końcowego zwycięstwa w Lidze Mistrzyń, Atom Trefl Sopot to tylko jedna z wielu drużyn, która w tym roku stoi na drodze zespołowi z Azerbejdżanu.

Sopocianki zdobyły mistrzostwo kraju, wymieniły znacznie skład, a także trenera - teraz jest nim Jerzy Matlak. Na inauguracje Atomówki straciły seta z Siódemką Legionovią Legionowo, następnie przegraly z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyną, Tauronem MKS Dąbrową Górniczą, by w końcu lepiej zagrać z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i Impelem Wrocław. Jednak nie do końca sopocianki były pewne na boisku, żadnego zwycięstwa nie odniosły do zera. Dopiero dwa ostatnie mecze, to pokaz kunsztu. Choć zespół stracił seta z PTPS-em Piła (który tydzień później zdeklasował Muszyniankę), w VII kolejce rozbił Pałac Bydgoszcz. Gra Atomu wygląda dużo lepiej pewniej i przede wszystkim z tego powodu można mieć nadzieję na lepszy wynik w Lidze Mistrzyń.

Ponad tydzień temu do Sopotu przyjechała Rabita, a gospodynie okazały się na tyle gościnne, że przegrały oba sety. Walki oraz ambicji polskiej drużynie odmówić nie można, szczególnie w drugim i trzecim secie, kiedy sopocianki nawet prowadziły, przeważyło jednak większe ogranie przyjezdnych i doprowadziły mecz do końca.

Na trudnym terenie, jakim jest Baku, ciężko będzie o lepszy wynik niż w Sopocie. Zarówno trener Rabity, jak i kapitan (Golubović) zapewniają, że kolejne zwycięstwo podniesie morale drużyny. W składzie azerskiego zespołu jest Polka - Katarzyna Skorupa, zazwyczaj występująca w podstawowym składzie. Sama przyznaje, że Rabita walczy o złoto, doceniła grę Atomu, ale gra w Polsce nie wyzwoliła w niej dodatkowych emocji.

Smak gry w Baku poznały już siatkarki z Muszyny. Wiadomo - jest ciężko, ale to nie znaczy, że walki nawiązać się nie da. Ciężko przypuszczać, żeby polska drużyna potrafiła sprawić aż taką niespodziankę, ale gdyby tak... chociaż punkt?

Nasz typ: powyżej 135.5 punktów w meczu @1.60.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!