Liga Mistrzyń: SC Dresdener - MKS Dąbrowa Górnicza


Dąbrowianki są faworytkami środowej potyczki, ale oba zespoły w pierwszej kolejce przegrały i wynik tego spotkania mimo wszystko jest ważny, bo rzutuje na to, o co będą drużyny grać w następnych kolejkach. Grupa nie jest łatwa: Eczacibasi Stambuł, Azerrail Baku (prowadzony przez Alessandro Chiappiniego) i SC Dresdener.

Punktów dąbrowianki gubić nie mogą właśnie z niemieckim zespołem, a z dwoma kolejnymi - muszą starać się o niespodziankę, ale występy tegoroczne pokazały, że zawodniczki ze Śląska, są w stanie tego dokonać.

Dobrze rozpoczęły siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza start w OrlenLidze. W pierwszych trzech kolejkach zebrały komplet punktów i rozbiły Atom Trefl Sopot, aktualne mistrzynie Polski. W pierwszym secie oddały rywalkom tylko 9 punktów. Świetnie w tym meczu spisały się: Natalia Nuszel, Joanna Kaczor i Joanna Staniucha-Szczurek, ale ważne było też wsparcie Frauke Dirickx czy tradycyjnie - Krystyny Strasz, która jako jedna z niewielu libero w lidze, potrafi zgarniać statuetki MVP.

Tydzień później w Muszynie przyszła pierwsza porażka, choć dąbrowianki wyrwały seta, nie zdołaly wywieźć punktów. W tym meczu jeszcze dodatkowo zabłysnęła Ivana Plchotova. Gorycz porażki spotęgowała przegrana z Eczacibasi, bo polski klub zagrał naprawdę znakomity mecz.

W składzie SC Dresdener aż takich gwiazd nie ma, ale występują tam m.in. Robin De Krujif czy Anna Matthes. Z jakiegoś powodu drużyna z Saksonii prowadzi w tabeli niemieckiej Bundesligi.

Szkoleniowiec niemieckiej ekipy już wypowiadał się o środowych rywalkach. Najbardziej obawia się Charlotte Leys i Frauke Dirickx, być może nie docenia też siły polskich zawodniczek?

Dąbrowianki to jedna z tych drużyn, które na starcie nowego sezonu nie zrobiły zbyt wielu zmian (w stosunku do pozostałych zespołów) i dzięki temu nie mają zbyt dużych problemów ze zgraniem się na boisku.

Nasz typ: zwycięstwo Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej @1.40

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!