Liga Mistrzyń: Tauron MKS vs Volero Zurych


Z zespołem wicemistrzyń, czyli MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza pożegnały się m.in Maja Tokarska, Magdalena Śliwa, Ivana Plchotova czy Belgijki Dirickx i Charlotte Leys, a także Joanna Kaczor. Doszła za to Sassa, która dotychczas występowała tylko w Brazylii, a także Natalia Guadalupe Brussa czy Rachael Adams, Amerykanka, która występowała w Pałacu. Oprócz tego w klubie zagrają Eleonora Dziękiewicz i Anna Kaczmar, które reprezentowały Muszynę.

Dąbrowa wysoko była wyceniana przed sezonem, ale na razie ten zespół nie potrafił wzbić się na wyżyny. Zajmuje 5. miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami, trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Przegrane z Atomem, Chemikiem, Muszynianką i Impelem nie świadczą dobrze o formie zespołu. Potem było jeszcze gorzej, z PGNiG Piła zakończył się mecz w tie breaku, ale styl pozostawał wiele do życzenia, natomiast porażka z Beef Master Budowlanymi Łódź okazała się totalnym blamażem. Waldemar Kawka ustąpił miejsca nowemu trenerowi, którym został Włoch - Nicola Negro.

Problem w tym, że nowy szkoleniowiec dołączył dopiero do drużyny w sobotę i w czwartkowym meczu Ligi Mistrzyń drużyna pozostała bez głównego szkoleniowca, udała się do Zurychu z Leszkiem Rusem. Tego meczu wygrać się nie udało, choć momentami polska drużyna pokazywała kawał dobrej siatkówki. Zabrakło czegoś do urwania choćby punktu, ale szanse na to na pewno są w rewanżu.

Volero Zurych też musiało uporać się z wewnętrznymi problemami, również nastąpiła zmiana trenera, a także pozyskano nową przyjmującą. Courtney Thompson w zeszłym sezonie występowała w łódzkich Budowlanych, grała w reprezentacji USA i dziwne było to, że nie udało jej się znaleźć nowego klubu.

Faworytkami są tym razem gospodynie, przyjezdne będą w trudniejszej sytuacji, ale mimo wszystko zapowiada się, że będzie to wyrównane spotkanie. W Zurychu takiej atmosfery, jaka będzie w hali przy alei Róż nie było, niektóre zawodniczki są do kibiców przyzwyczajone bardziej, inne mniej. Zwycięstwo ligowe Tauronu powinno być dobrym impulsem, a ten mecz przełamaniem.

Nasz typ: zwycięstwo Dąbrowy @1.65

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!