ME: Polska vs Bułgaria


Reprezentacja Polski podczas Ligi Światowej rozczarowała. Biało-czerwoni nie wyszli z grupy, ciężko też mówić, by w którymś meczu naprawdę zachwycili. O ile porażek z Brazylią się spodziewano, to te z Francją czy kiepska gra z USA, była znacznie poniżej oczekiwań. Także z Bułgarią, kiedy szanse na awans były iluzoryczne, zawodnicy nie popisali się.

Pewne było, że w składzie muszą nastąpić pewne zmiany. Zawodnicy mieli kilkanaście dni przerwy, a później wrócili do ciężkich treningów. Zmian na początku nie było zbyt dużych, tylko zabrakło Krzysztofa Ignaczaka, ale pozostał dobrze radzący sobie Paweł Zatorski. Przed Memoriałem Wagnera Andrea Anastasi odesłał do domu (a właściwie do nowego klubu) Zbigniewa Bartmana, a tuż przed ME pożegnał Wojciecha Włodarczyka.

Polacy w pierwszym meczu grupy B pokonali Turcję, tracąc przy tym seta, ale trener biało-czerwonych był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.  Drugie spotkanie nie ułożyło się już po myśli biało-czerwonych, którzy ugrali tylko seta z Francuzami. Zaczęły się kalkulacje, by nie trafić m.in. na Rosję, choć oczywiście siatkarze zaprzeczają. Słowację udało się pokonać, a na boisku pograli nawet zmiennicy, na czele z Fabianem Drzyzgą, co nie uszło uwadze kibiców, którzy zaczęli docinać Anastasiemu (zarzuca się Włochowi brak zmian).

Polacy na Mistrzostwach Europy grają w składzie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga ,Łukasz Żygadło
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski
Środkowi: Macin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona
Atakujący: Grzegorz Bociek,Jakub Jarosz
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Rywalami reprezentacji Polski w barażach będą Bułgarzy, bardzo niewygodny przeciwnik, ale chyba i tak łatwiejszy od Rosji. To jednak zespół, który od lat, podobnie jak Polska, stawiany jest w ścisłej europejskiej czołówce. Gwiazdą kadry jest Cwetan Sokołow, ale o sile zespołu stanowią też Todor Aleksiew czy Georgi Bratojew.

Bułgarzy byli w Grupie D, najsilniejszej ze wszystkich, razem z Rosją, Niemcami i Czechami. Udało im się odnieść zwycięstwo tylko z naszymi południowymi sąsiadami, więc zdaje się, że forma jest dość chwiejna. Biało-czerwoni z Bułgarami mieli okazję grać podczas Ligi Światowej i w pierwszym meczu, który miał znaczenie dla tabeli (Bułgarzy musieli wygrać, a Polacy mieli szanse iluzoryczne), w Sofii zwyciężyli gospodarze. Teraz gramy w Polsce, w gdańskiej ERGO Arenie.

Niestety spotkanie nie zostanie rozegrane w do końca dobrej atmosferze, bowiem nastąpiła afera z biletami, zmieniono godziny meczów i ludzie kupili bilety na mecz Rosja - Słowacja, zamiast na starcie Polaków. Do tego w Polsce mimo wszystko była nadzieja, że Polacy wygrają grupę, jest środek tygodnia, więc... nie wydaje się, by hala mogła być pełna. Na pewno doping będzie po stronie naszej drużyny, ale czy to pomoże na tyle, by wygrać z Bułgarami?

Skład Bułgarów:

Rozgrywający: Georgi Bratojew, Dobromir Dimitrow
Środkowi: Wiktor Josifow, Teodor Todorow, Swetosław Gotsew, Nikołaj Nikołow
Przyjmujący: Todor Aleksiew, Todor Skrimow, Nikołaj Penczew, Walentin Bratojew
Atakujący: Cwetan Sokołow, Daniel Miluszew
Libero: Teodor Salparow, Martin Bożiłow.

Nasz typ: powyżej 188.5 punktów @2.00

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!