ME: Polska vs Francja

Reprezentacja Polski podczas Ligi Światowej rozczarowała. Biało-czerwoni nie wyszli z grupy, ciężko też mówić, by w którymś meczu naprawdę zachwycili. O ile porażek z Brazylią się spodziewano, to te z Francją czy kiepska gra z USA, była znacznie poniżej oczekiwań. Także z Bułgarią, kiedy szanse na awans były iluzoryczne, zawodnicy nie popisali się.

Pewne było, że w składzie muszą nastąpić pewne zmiany. Zawodnicy mieli kilkanaście dni przerwy, a później wrócili do ciężkich treningów. Zmian na początku nie było zbyt dużych, tylko zabrakło Krzysztofa Ignaczaka, ale pozostał dobrze radzący sobie Paweł Zatorski. Przed Memoriałem Wagnera Andrea Anastasi odesłał do domu (a właściwie do nowego klubu) Zbigniewa Bartmana, a tuż przed ME pożegnał Wojciecha Włodarczyka.

Polacy w pierwszym meczu grupy B pokonali Turcję, tracąc przy tym seta, ale trener biało-czerwonych był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Tym samym Polacy na Mistrzostwach Europy grają w składzie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga ,Łukasz Żygadło
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski
Środkowi: Macin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona
Atakujący: Grzegorz Bociek,Jakub Jarosz
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Reprezentacja Francji to najgroźniejszy rywal w polskiej grupie. Po dwóch zwycięstwach w Lidze Światowej Trójkolorowi uwierzyli, że może im się zwycięstwo nad Polakami udać po raz trzeci. Tym razem dochodzi jednak jedno "ale" - kalkulowanie, by nie trafić od razu na Rosjan po wyjściu z grupy. Reprezentacja Francji to solidna drużyna, która właśnie podczas Ligi Światowej pokazała swój potencjał i to, że może być groźnym rywalem w starciu praktycznie z każdym. Ze świetnej strony pokazali się Julien Lyneel czy Earvin N'Gapeth, ale także Mory Sidibe czy libero Jenia Grebennikov. Francuzi postraszyli nawet Brazylijczyków - pokonując ich raz, właśnie podczas rozgrywek Ligi Światowej.

W pierwszym meczu Francuzi rozprawili się z reprezentacją Słowacji 3:0, mecz był wyrównany, ale w końcówkach dominowali Trójkolorowi, więc szykuje się interesujące spotkanie z biało-czerwonymi, które wcale nie musi zakończyć się zwycięstwem Polaków.