ME: Polska vs Słowacja


Reprezentacja Polski podczas Ligi Światowej rozczarowała. Biało-czerwoni nie wyszli z grupy, ciężko też mówić, by w którymś meczu naprawdę zachwycili. O ile porażek z Brazylią się spodziewano, to te z Francją czy kiepska gra z USA, była znacznie poniżej oczekiwań. Także z Bułgarią, kiedy szanse na awans były iluzoryczne, zawodnicy nie popisali się.

Pewne było, że w składzie muszą nastąpić pewne zmiany. Zawodnicy mieli kilkanaście dni przerwy, a później wrócili do ciężkich treningów. Zmian na początku nie było zbyt dużych, tylko zabrakło Krzysztofa Ignaczaka, ale pozostał dobrze radzący sobie Paweł Zatorski. Przed Memoriałem Wagnera Andrea Anastasi odesłał do domu (a właściwie do nowego klubu) Zbigniewa Bartmana, a tuż przed ME pożegnał Wojciecha Włodarczyka.

Polacy w pierwszym meczu grupy B pokonali Turcję, tracąc przy tym seta, ale trener biało-czerwonych był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.  Drugie spotkanie nie ułożyło się już po myśli biało-czerwonych, którzy ugrali tylko seta z Francuzami. Zaczęły się kalkulacje, by nie trafić m.in. na Rosję, choć oczywiście siatkarze zaprzeczają.

Tym samym Polacy na Mistrzostwach Europy grają w składzie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga ,Łukasz Żygadło
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski
Środkowi: Macin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona
Atakujący: Grzegorz Bociek,Jakub Jarosz
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Słowacja to rywal, z którym Polacy nie lubią grać, czego przykładem może być spotkanie z poprzednich Mistrzostw Europy, które biało-czerwoni przegrali 1:3. Pocieszeniem jest jednak skład Słowaków, który nie jest tak dobry, jak na poprzedniej imprezie tej rangi. Słowacy przegrali tu z Trójkolorowymi do zera i męczyli się niemiłosiernie z Turkami (18:16 w decydującym piątym secie).

Słowacy w sparingach przed ME również nie zachwycali. Spotykali się z Rosją, Włochami i Finlandią,a udało im się wygrać tylko jeden mecz, a w dwóch (z Finlandią i z Włochami) wygrywać jakiekolwiek sety.

Skład Słowacji:

Rozgrywający: Michał Masny, Juraj Zatko

Przyjmujący: Francisek Ogurcak, Stefan Chrtiansky jr., Matej Patak, Robert Hupka

Środkowi: Emanuel Kohut, Tomas Kmet, Michal Hruska

Atakujący: Martin Nemec, Milan Bencz

Libero: Roman Ondrusek

Tu o wyniku mogą nie przesądzić względy czysto sportowe, ale kalkulacje, nikt nie mówi o tym głośno w drużynach, ale wiadomo, że każdy to robi.

Nasz typ: poniżej 185.5 punktów @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!