ME: Polska vs Turcja


Reprezentacja Polski podczas Ligi Światowej rozczarowała. Biało-czerwoni nie wyszli z grupy, ciężko też mówić, by w którymś meczu naprawdę zachwycili. O ile porażek z Brazylią się spodziewano, to te z Francją czy kiepska gra z USA, była znacznie poniżej oczekiwań. Także z Bułgarią, kiedy szanse na awans były iluzoryczne, zawodnicy nie popisali się.

Pewne było, że w składzie muszą nastąpić pewne zmiany. Zawodnicy mieli kilkanaście dni przerwy, a później wrócili do ciężkich treningów. Zmian na początku nie było zbyt dużych, tylko zabrakło Krzysztofa Ignaczaka, ale pozostał dobrze radzący sobie Paweł Zatorski. Przed Memoriałem Wagnera Andrea Anastasi odesłał do domu (a właściwie do nowego klubu) Zbigniewa Bartmana, a tuż przed ME pożegnał Wojciecha Włodarczyka.

Tym samym Polacy na Mistrzostwach Europy grają w składzie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga ,Łukasz Żygadło
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski
Środkowi: Macin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona
Atakujący: Grzegorz Bociek,Jakub Jarosz
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Reprezentacja Turcji zdaje się być najsłabszą w grupie, ale to przez to, że niewiele o niej wiadomo. Liga turecka jest na tyle bogata, że jej trzon stanowią zawodnicy zagraniczni, więc reprezentanci tego kraju nie wyróżniają się w tej lidze. Turcja zajmuje dopiero 48. miejsce w rankingu FIVB. Podczas zmagań tegorocznej Ligi Europejskiej zajęli 4. miejsce.

Turcja do Mistrzostw Europy musiała przebijać się przez eliminacje. Najpierw w grupie z Białorusią, Portugalią oraz Wielką Brytanią, a następnie w dwumeczu z Łotyszami, który zakończył się po złotym secie. Ekipy tureckiej nie należy lekceważyć m.in. ze względu na wyniki sparingów, potrafili oni pokonać Bułgarów. Zresztą reprezentanci Polski sami wiedzą, że na tej imprezie nie ma drużyn słabych, zawsze trzeba wyjść tak samo skoncentrowanym.

Skład Turków na ME:

Rozgrywający: Ulas Kiyak, Murat Yenipazar
Przyjmujący: Can Ayvazoğlu, Kadir Cin, Sinan Cem Tanik, Halil Ibrahim Yucel
Środkowi: Kemal Kayhan, Ugur Gunes, Hakki Capkinoglu, Mustafa Koc
Atakujący: Serhat Coskun, Kemal Kivanc Elgaz
Libero: Hasan Yesilbudak, Ramazan Serkan Kilic

Nasz typ: powyżej 135.5 punktów @1.85

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!